Bednář opět trénoval. Trest? Směšný, soudí v Anglii

Sport Sport, ČTK, Red Spo
17. 8. 2009 15:05
Bednář zřejmě nastoupí za týden do poháru
Roman Bednář
Roman Bednář | Foto: Ondřej Besperát

Birmingham - Roman Bednář je zpátky v kádru druholigového West Bromwiche Albion. Šestadvacetiletému hráči dnes vypršel tříměsíční trest a útočník může znovu hrát.

Trest mu se zpětnou platností vyměřila anglická Fotbalová asociace (FA) za to, že byl přistižen při nákupu kokainu a marihuany. Hned ráno se připojil ke spoluhráčům a absolvoval první společný trénink.

Vedení FA mezitím čelí kritice, že je vyměřený trest příliš mírný.

Bednář se připojil ke spoluhráčům poprvé od 17. května, kdy jej přistihli reportéři bulvárního listu News of the World při přebírání drog. Poté byl suspendován, nesměl se s fotbalisty West Bromwiche stýkat a nemohl ani na stadion.

Čtěte dále: Angličané trestali mírně. Bednář smí po skandálu hrát

Až na konci července mu svaz povolil alespoň využívání klubového tréninkového zázemí pro individuální přípravu.

Kompletní trénink s týmem absolvoval až dnes, přesto ještě hrát nemůže.

Klub totiž vede vlastní vyšetřování, které by rád během týdne uzavřel. Pokud by Bednáře více nepotrestalo ani vedení West Bromwiche, mohl by podle místních médií hrát nejdříve za jeden až dva týdny.

I když se prý sám připravoval poctivě, jeho fyzická kondice proti ostatním hráčům ještě pokulhává. Trenér Roberto Di Matteo jej prý hodlá poprvé využít příští středu při Ligovém poháru.

Disciplinární komise FA byla k Bednářovi shovívavá, za což sklidila v britských médiích kritiku. Sloupkaři nedělníku Sunday Sun Neilu Farringtonovi se nelíbí poselství, jež tím asociace vyslala směrem k mladým hráčům, kteří budou ve stejném pokušení.

"Rio Ferdinand zmešká drogový test, načež tři měsíce čeká na verdikt a pak dostane trest na dalších osm měsíců. Vše si odpyká, rok nehraje. Fajn. Bednáře vyfotí při nákupu kokainu a marihuany, načež dostane tříměsíční trest, navíc se zpětnou platností."

"Cože? Od kdy je pouhé podezření na nekalost horším proviněním než prokázaný přečin? Jestli Ferdinand vyvázl lehko, Bednář se z toho vyvlékl úplně," napsal Farrington.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy