Bednář opět trénoval. Trest? Směšný, soudí v Anglii

Sport Sport, ČTK, Red Spo
17. 8. 2009 15:05
Bednář zřejmě nastoupí za týden do poháru
Roman Bednář
Roman Bednář | Foto: Ondřej Besperát

Birmingham - Roman Bednář je zpátky v kádru druholigového West Bromwiche Albion. Šestadvacetiletému hráči dnes vypršel tříměsíční trest a útočník může znovu hrát.

Trest mu se zpětnou platností vyměřila anglická Fotbalová asociace (FA) za to, že byl přistižen při nákupu kokainu a marihuany. Hned ráno se připojil ke spoluhráčům a absolvoval první společný trénink.

Vedení FA mezitím čelí kritice, že je vyměřený trest příliš mírný.

Bednář se připojil ke spoluhráčům poprvé od 17. května, kdy jej přistihli reportéři bulvárního listu News of the World při přebírání drog. Poté byl suspendován, nesměl se s fotbalisty West Bromwiche stýkat a nemohl ani na stadion.

Čtěte dále: Angličané trestali mírně. Bednář smí po skandálu hrát

Až na konci července mu svaz povolil alespoň využívání klubového tréninkového zázemí pro individuální přípravu.

Kompletní trénink s týmem absolvoval až dnes, přesto ještě hrát nemůže.

Klub totiž vede vlastní vyšetřování, které by rád během týdne uzavřel. Pokud by Bednáře více nepotrestalo ani vedení West Bromwiche, mohl by podle místních médií hrát nejdříve za jeden až dva týdny.

I když se prý sám připravoval poctivě, jeho fyzická kondice proti ostatním hráčům ještě pokulhává. Trenér Roberto Di Matteo jej prý hodlá poprvé využít příští středu při Ligovém poháru.

Disciplinární komise FA byla k Bednářovi shovívavá, za což sklidila v britských médiích kritiku. Sloupkaři nedělníku Sunday Sun Neilu Farringtonovi se nelíbí poselství, jež tím asociace vyslala směrem k mladým hráčům, kteří budou ve stejném pokušení.

"Rio Ferdinand zmešká drogový test, načež tři měsíce čeká na verdikt a pak dostane trest na dalších osm měsíců. Vše si odpyká, rok nehraje. Fajn. Bednáře vyfotí při nákupu kokainu a marihuany, načež dostane tříměsíční trest, navíc se zpětnou platností."

"Cože? Od kdy je pouhé podezření na nekalost horším proviněním než prokázaný přečin? Jestli Ferdinand vyvázl lehko, Bednář se z toho vyvlékl úplně," napsal Farrington.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy