Výbuch na Bayernu! Plzeň nevystřelila a dostala pět gólů

FOTO Kdepak motorku. Bayern osedlal raketu a smetl Plzeň
Bayern nasadil nejsilnější možnou sestavu včetně Ribéryho, kterého trápily zdravotní problémy,
Robben ve 25. minutě kličkoval v plzeňském vápně tak dlouho, až mu Hubník zavadil o nohu a sudí nařídil pokutový kop.
Míč si vzal Ribéry, a přestože Kozáčik vystihl směr střely a na míč si lehce sáhl, v cestě do branky mu nezabránil.
O 12 minut později udeřil levý bek domácích Alaba, který se prosmýkl kolem tří obránců a střelou z vápna do protipohybu zvýšil vedení Bayernu.
23. 10. 2013 22:38
Plzeň se neubránila ani s výrazně defenzivní sestavou, Bayern v pohodovém tempu vyhrál o pět branek.

Mnichov - Fotbalový zázrak se nekoná. Viktoria Plzeň se ani s výrazně defenzivní sestavou na hřišti Bayernu Mnichov neubránila a ve třetím kole skupinové fáze Ligy mistrů prohrála vysoko 0:5.

Dvě branky vítězů vstřelil hvězdný francouzský záložník Franck Ribéry, po jedné brance přidali Alaba, Schweinsteiger a střídající Götze. Řadu dalších šancí bavorského velkoklubu navíc pochytal nejlepší hráč Plzně Matúš Kozáčik.

"Ukázal se obrovský rozdíl mezi námi a Bayernem. Nebýt Kozáčika, tak to skóre mohlo vypadat ještě hrozivěji," hodnotil utkání v rozhovoru pro Českou televizi kouč Západočechů Pavel Vrba.

Za vše hovoří statistiky střel. Na branku 21:0, celkem 34:0.

Smršť spustila penalta Hubníka

Rozdíl v obou týmech byl patrný od prvních minut. Kroose nejprve vychytal Kozáčik, Robben ve skluzu těsně minul. Domácí nadále drželi balón a připravovali si střelecké příležitosti.

Když ale neuspěl ani Alaba, zdálo se, že Plzeň přečkala úvodní tlak. Dokonce se vydala i na polovinu soupeře, ke střele se ovšem neodhodlala.

Místo toho při individuální akci Robbena ve 24. minutě Hubník fauloval a daroval soupeři pokutový kop. S ním si poradil Ribéry a poprvé pokořil Kozáčika.

"Penalta to byla. Chtěl jsem pomoct Číšovi (Mariánu Čišovskému, pozn. red.), ale Robben si to hodil na levou a byl z toho faul," přiznal po zápase Hubník.

Bayern dál drtil Plzeň a do poločasu přidal další gól. Postaral se o něj Alaba, kterého předtím brankář Plzně dvakrát vychytal. Do kabin tak hráči šli za stavu 2:0.

Po čtvrtém gólu už to byla exhibice

Po přestávce se obraz hry nezměnil. V 61. minutě už to bylo o tři góly, když Ribéry naznačil střelu, místo toho obehrál oba plzeňské stopery a přeloboval gólmana.

Plzeň poté stáhla Horvátha a nasadila Ďuriše, ale slovenský záložník hned po příchodu na hřiště sledoval, jak Schweinsteiger přidává další branku.

Poté už to byla exhibice bavorského velkoklubu, kdy hráči chtěli soupeře vykombinovat. Veškeré akce Bayernu tak skončily nepřesností nebo je zneškodnil skvěle chytající Kozáčik. Další gól se domácím podařilo dát až v nastavení, kdy se prosadil střídající Götze a pečetil tak vítězství 5:0.

"Asi bych byl spokojenější s nižším skóre, ale to se těžko hodnotí, protože jsme hráli s nejlepším týmem světa. S takovými hráči se snad ani nedá hrát," říkal hrdina plzeňské sestavy brankář Kozáčik.

3. kolo základní skupiny D fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - Viktoria Plzeň 5:0 (2:0)

Branky: 25. z pen. a 61. Ribéry, 37. Alaba, 64. Schweinsteiger, 90. Götze. Rozhodčí: Kelly - MacGraith, Broughton (všichni Ir.). ŽK: Limberský, Hubník, Kozáčik (všichni Plzeň). Diváci: 68.000 (vyprodáno).

Bayern: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Contento, Alaba - Lahm (63. Götze), Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribéry (67. Müller) - Mandžukič (71. Pizarro). Trenér: Guardiola.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Hubník, Limberský (74. Kovařík) - Procházka, Horváth (62. Ďuriš) - Rajtoral, Hořava, Petržela (85. Tecl) - Kolář. Trenér: Vrba.

1. Bayern Mnichov 3 3 0 0 11:1 9
2. Manchester City 3 2 0 1 6:4 6
3. CSKA Moskva 3 1 0 2 4:7 3
4. Viktoria Plzeň 3 0 0 3 2:11 0