Vrba: Je to úžasný výsledek, ale musel jsem zvednout hlas

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 10. 2014 1:38
Čeští fotbalisté porazili v kvalifikaci o ME 2016 Turecko 2:1.
Trenér Pavel Vrba měl v Tureckou s formováním svých šiků opravdu hodně práce, domácí jim dávali zabrat
Trenér Pavel Vrba měl v Tureckou s formováním svých šiků opravdu hodně práce, domácí jim dávali zabrat | Foto: Reuters

Praha - Více než devadesát perných minut bylo trenéru Pavlu Vrbovi pořádně horko. Nejprve se musel společně se svým týmem vypořádat s dusnou atmosférou istanbulského publika a poté i s ofenzivními nájezdy tureckých hráčů.

Proto si předtím, než se po závěrečném hvizdu přidal k oslavnému křepčení nad vítězstvím 2:1, povolil kravatu a zhluboka si oddechl.

"Nebudu tvrdit, že vyhrálo lepší mužstvo, ale bojovali jsme o výhru a jsem rád, že se to povedlo," realisticky zhodnotil Vrba těžké utkání, v němž navíc jeho svěřenci museli otáčet nepříznivý stav.

Po úvodní zářijové výhře nad Nizozemskem mají Češi ve skupině A plný počet bodů, což Vrba před startem kvalifikace vůbec nečekal.

"Upřímně se přiznám, že jsem nevěřil, že budeme mít po dvou zápasech šest bodů. Kdyby mi to po losu někdo řekl, tak bych si myslel, že se zbláznil," řekl příjemně zaskočený Vrba.

V prvním poločase to hořelo

Páteční výhra se vůbec nerodila lehce a kouč připustil, že s první půlí vůbec nebyl spokojený. "Měli jsme štěstí, že Turci z těch situací hlavně na jejich pravé straně nevytěžili víc. Po prvním poločase jsem poprvé za mého působení u národního mužstva trochu zvedl hlas. Jsem rád, že v druhé poločase ta naše organizace byla mnohem lepší. To už bylo to, co bychom asi chtěli venku hrát," prohlásil český trenér.

Za velmi důležité považoval, že jeho svěřenci dokázali rychle zareagovat za inkasovaný gól v osmé minutě a za chvíli srovnali. "V každém zápase je strašně důležité, když dokážete rychle reagovat na branku, kterou dá soupeř. To jsou momenty, které vám pomohou postavit se na nohy," konstatoval Vrba.

Stopeři z Turecka klíčovými hráči

Nakonec mohl být spokojený s tím, že postavil na stopera uzdraveného Tomáše Sivoka, který vstřelil možná klíčovou vyrovnávací branku. "Venca Procházka odehrál zápas proti Holandsku velmi dobře, ale já věřil tomu, že Tomáš má obrovské zkušenosti nejen z národního mužstva, ale i z pobytu tady v Turecku. To byl hlavní důvod, proč jsem se rozhodl pro dvojici Sivok - Kadlec. Je pravda, že v první půli mohli být jistější, ale v té druhé byli oba dva excelentní," řekl Vrba.

Češi po dvou zápasech figurují o skóre za vedoucím týmem tabulky Islandem, podle Vrby ale zdaleka ještě není o ničem rozhodnuto. "Pořád stejně favorizuji Holandsko a Turecko pořád patřím k týmům, které budou bojovat o druhé místo. Čeká nás ještě hodně zápasů a nesmíme nic podcenit," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy