VIDEO Falcaova adventní nadílka. Bůrem popravil La Coruňu

9. 12. 2012 22:50
Fotbalisté Atlétika Madrid si po porážce 0:1 v Evropské lize v Plzni spravili chuť gólovou smrští v domácí soutěži. Falcao zazářil pěti góly do sítě La Coruni.

Madrid - Fotbalisté Atlétika Madrid si po porážce 0:1 v Evropské lize v Plzni spravili chuť gólovou smrští v domácí soutěži.

V 15. kole španělské ligy díky pěti zásahům Radamela Falcaa přehráli La Coruňu snadno 6:0.

Sice se přiblížili vedoucí Barceloně na rozdíl tří bodů, Katalánci však ve večerním duelu vyhráli na půdě Betisu Sevilla 2:1 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky opět na šest bodů.

Oba góly Barcelony vstřelil Lionel Messi, který tak překonal střelecký rekord Gerda Müllera. Více čtěte ZDE.

Na Messiho ztrácí Falcao sedm zásahů

Atlético rozhodlo duel s posledním Deportivem už během první půle. Ve 23. minutě se po Kokeho rohovém kopu trefil hlavou Diego Costa, hned za pět minut po dalším pasu Kokeho skóroval Falcao.

Kolumbijský útočník se trefil znovu krátce před poločasem, kdy brankáře překonal zatočenou střelou z hranice pokutového území.

Po přestávce přidal Falcao, jenž v Plzni ani předchozích zápasech Evropské ligy nehrál, navrch čistý hattrick během sedmi minut.

V 64. minutě se trefil z penalty, o čtyři minuty později rybičkou a další tři nato po kličce v pokutovém území.

Na druhé příčce tabulky střelců předstihl s šestnácti zásahy o tři góly Cristiana Ronalda z Realu Madrid. Sedm však ztrácí na Lionela Messiho z Barcelony.

Naposledy dal pět gólů Morientes

Ve španělské lize dal naposledy pět gólů v jednom zápase Fernando Morientes z Realu Madrid v roce 2002 proti Las Palmas.

Už před utkáním Falcao přislíbil, že případný gól věnuje bývalému brankáři Miguelu Calerovi. Jeho krajan ve středu zemřel v 41 letech po mozkové příhodě.

Trenér Diego Simeone si myslí, že takový výkon hráč přezdívaný "Tygr" snad už ani nemůže zopakovat.

"Nejsem si jistý, jestli je to možné. Ovšem když má příležitost, je ohromně těžké ho zastavit," řekl argentinský kouč.

Pamplona - Valencie 0:1 (55. Soldado), Levante - Mallorca 4:0 (43. Martins, 49. Navarro, 55. Rubén García, 58. Iborra), Bilbao - Vigo 1:0 (34. Aduriz), Atlético Madrid - La Coruňa 6:0(28., 42., 64. z pen., 68. a 71. Falcao, 23. Diego Costa), Betis Sevilla - FC Barcelona 1:2 (39. Rubén Castro - 16. a 25. Messi).