Úžasný Ronaldo hattrickem zachránil Real. V semifinále Ligy mistrů je i Manchester City

Ronaldo se rozmáchl a spasil Bílý balet, Zlatan spolu s Pařížany smutnil
... Zlatan Ibrahimovic si v úterý nepřipsal do sítě Manchesteru City platný gól a jeho Paris St. Germain v soutěži skončilo.
Real sice minulý týden prohrál ve Wolfsburgu 0:2,...
... na San Bernabeu ale manko vymazal už po 17 minutách.
V té chvíli totiž začalo galapředstavení Ronalda,...
12. 4. 2016 22:37
Prvními semifinalisty letošního ročníku slavné Ligy mistrů jsou Real Madrid a Manchester City.

Madrid - Prvními semifinalisty letošního ročníku slavné Ligy mistrů jsou Real Madrid a Manchester City. Bílý balet v odvetě čtvrtfinále zastavil německý Wolfsburg, když doma na San Bernabeu smazal prohru 0:2 z prvního utkání. Postup svěřenců Zinedina Zidana zařídil hattrickem famózní Cristiano Ronaldo.

Citizens potvrdili nadějnou remízu 2:2 ze stadionu Paris St. Germain a v Manchesteru na Etihad Stadium si zajistili postup těsnou výhrou 1:0. Trefil se Belgičan Kevin de Bruyne.

Wolfsburg ztratil náskok brzy

Vlci přijeli do Madridu bránit nadějný výsledek z domácího prostředí. Real nezačal až tak aktivně, jak by si jeho příznivci představovali. Nicméně hlavička Ramose, jenž shora dopadla na břevno, byla příslibem do dalších minut. Wolfsburg nakonec vydržel bez inkasované branky čtvrt hodiny.

Šestnáctá minuta, Cristiano Ronaldo poprvé v akci. Carvajal pronikl po pravé straně, přízemní centr proskákal až k Ronaldovi a ten překonal Benaglia. Okamžitě po rozehrávce Wolfsburgu se Real do útoku vrátil. Vieirinha odhlavičkoval před Ronaldem na roh, ale fenomenální Portugalec si pak naskočil právě na rohový kop Kroose a hlavou srovnal účet dvojzápasu.

Na třetí gól se čekalo

Kdo čekal, že Real spláchne Wolfsburg dalšími góly, byl na omylu. Bílý balet trochu stáhl nohu z plynu a v první půli ještě mohl inkasovat. To by však musel Pinto po přihrávce od Schürrleho zakončit rychleji. V samotném závěru prvního poločasu se neprosadil Benzema, když nastřelil jen Danteho.

Pochopitelně i ve druhé části měl Real více ze hry, jenomže Wolfsburg dlouho odolával. Benaglio zareagoval na teč Nalda, proti hlavičce Ramose ho zachránila tyč a rozhodnutí brankového rozhodčího, který Madridu třetí gól nepřisoudil. Pohromu v podobě gólu Wolfsburgu odvrátil Ramos na opačné straně, kde přibrzdil Danteho hlavičku a umožnil zákrok Navase.

Ronaldo rozhodl sám

Patnáct minut před koncem chybovali hosté v rozehrávce a Luiz Gustavo před šestnáctkou skosil Modriče. Bylo jasné, že si míč vezme Cristiano Ronaldo. Nejlepší střelec soutěže našel mezeru ve zdi a se štěstím se trefil k pravé tyči. Hattrick a zároveň šestnáctý letošní gól Ronalda v letošní Lize mistrů posouval dále Real.

Závěr už si domácí pohlídali. Zidane si schoval střídání do posledních minut, Wolfsburg už si žádnou větší šanci nevytvořil. Benaglio musel ještě zasahovat proti Benzemovi a Jesému. Po závěrečném hvizdu zavládla radost Realu a naproti ní smutek Wolfsburgu, který nadějný výsledek z Německa nezhodnotil a zůstal před branami semifinále.

Ronaldo si připsal pátý hattrick v Lize mistrů a vyrovnal tak rekord barcelonského rivala Lionela Messiho. V probíhajícím ročníku navíc zaznamenal 16 branek a od rekordu soutěže, který stanovil v sezoně 2013/14, dělí portugalskou hvězdu jediný zásah. Ronaldo je s 93 góly i nejlepším střelcem historie Ligy mistrů.

Manchester City sice vstoupil do odvety mizerně, když Sergio Agüero neproměnil penaltu, domácí to ale nakonec mrzet nemuselo. V 76. minutě rozhodl o jejich vítězství Kevin de Bruyne. Zatímco anglický celek poprvé postoupil do semifinále, PSG vypadlo ve čtvrtfinále už počtvrté za sebou.

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Wolfsburg 3:0 (2:0)

Branky: 16., 17. a 77. Ronaldo. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.). ŽK: Ronaldo - Arnold, Luiz Gustavo, Dante, Vierinha. Diváci: 80.000. První zápas: 0:2, postoupil Real.

Real: Navas - Carvajal, Ramos, Pepe, Marcelo - Modrič (90.+2 Varane), Casemiro, Kroos - Bale, Benzema (84. Jesé), Ronaldo. Trenér: Zidane.

Wolfsburg: Benaglio - Vierinha, Naldo, Dante, Rodríguez - Pinto (73. Caligiuri), Guilavogui (80. Dost), Arnold, Luiz Gustavo, Draxler (32. Kruse) - Schürrle. Trenér: Hecking.

Manchester City - Paris St. Germain 1:0 (0:0)

Branka: 76. De Bruyne. Rozhodčí: Velasco - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Fernandinho - Trapp, Pastore, Van den Wiel. Diváci: 43.000. První zápas: 2:2, postoupil Manchester.

Manchester City: Hart - Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy - Navas, Fernando, De Bruyne (84. Touré), Fernandinho, Silva (87. Delph) - Agüero (90.+3 Iheanacho). Trenér: Pellegrini.

Paris St. Germain: Trapp - Van der Wiel, Aurier (61. Pastore), Silva, Maxwell - Motta (44. Lucas), Marquinhos, Rabiot - Di María, Ibrahimovic, Cavani. Trenér: Blanc.