United treble nezískají. V poháru je vyřadil rival City

Aleš Vávra Aleš Vávra
16. 4. 2011 21:03
FA Cup: Manchester City - Manchester United 1:0
Yaya Touré rozhodl semifinále FA Cupu.
Yaya Touré rozhodl semifinále FA Cupu. | Foto: Reuters

Londýn - Sir Alex Ferguson a jeho svěřenci si mohou nechat zajít chuť na zisk takzvaného treble, tedy třech trofejí v jedné sezoně. V semifinále Anglického poháru totiž Manchester United nestačil na svého městského rivala City.

Utkání hrané na londýnském stadionu ve Wembley rozhodl jediný gól, který v 52. minutě vstřelil záložník Yaya Touré.

Manchester City se ve finále FA Cupu utká 14. května proti lepšímu z dvojice Bolton - Stoke City a může získat první trofej od roku 1976, kdy klub vyhrál ligový pohár.

Čtěte také:
Arsenal prohrál s United a vypadl i z Anglického poháru

United se museli v zápase obejít bez distancovaného střelce Waynea Rooneyho a na jejich produktivitě byla vynucená změna znát.

Foto: Reuters

Přesto byl Fergusonův výběr v první půli lepší, ale dobré šance hráči neproměnili. Především Dimitar Berbatov nepotvrdil postavení nejlepšího kanonýra Premier League.

Rozhodnutí přišlo sedm minut po přestávce, kdy se střelou mezi nohy Edwina van der Sara prosadil Touré. Chystaný závěrečný nápor si Red Devils překazili sami. Konkrétně zkušený Paul Scholes, který brutálním zákrokem sestřelil Pabla Zabaletu a viděl červenou kartu.

Ve zbytku zápasu už se United neprosadili a tak se radovali svěřenci trenéra Roberta Manciniho.


Semifinále Anglického fotbalového poháru v Londýně:

Manchester City - Manchester United 1:0 (0:0)
Branka: 52. Y. Touré. ČK: 72. Scholes (United).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy