Arsenal prohrál s United a vypadl i z Anglického poháru

13. 3. 2011 20:15
Man United - Arsenal 2:0, Man City - Reading 1:0

Londýn - Fotbalisté Arsenalu vypadli během jednoho týdne už z druhé soutěže. Ve čtvrtfinále Anglického poháru prohráli s Manchesterem United na jeho hřišti 0:2 a neodčinili úterní nezdar s Barcelonou v osmifinále Ligy mistrů.

Londýnské mužstvo, za které odehrál posledních dvacet minut i záložník Tomáš Rosický, tak zůstává ve hře o první trofej od roku 2005 pouze v domácí Premier League. I v ní ho však čeká souboj s aktuálně vedoucím Manchesterem.

Ten poslal na Old Trafford do vedení ve 28. minutě pohotovou dorážkou Brazilec Fábio, který nastoupil v defenzivně laděné základní sestavě United i se svým dvojčetem Rafaelem a dalšími pěti tradičními obránci.

Gerrard je po operaci třísel. Měsíc bude bez fotbalu
Fotbalista Balotelli má problém. Je alergický na trávu

Devátou soutěžní domácí výhru "Rudých ďáblů" v řadě pojistil druhým gólem čtyři minuty po přestávce hlavičkující útočník Wayne Rooney.

Hosté byli na rozdíl od barcelonského utkání střelecky aktivnější než soupeř a na branku Edwina van der Sara vypálili jedenáctkrát. Čtyřicetiletý nizozemský veterán však svůj tým podržel několika výbornými zákroky.

Manchester potvrdil, že se mu proti Arsenalu v současnosti daří na všech frontách. Ve čtvrtém vzájemném soutěžním utkání za sebou nad ním zvítězil a v posledních sedmi střetnutích s "Kanonýry" neprohrál.

Svěřenci trenéra Alexe Fergusona částečně napravili předchozí ligová zaváhání s Chelsea a Liverpoolem a zvedli si sebevědomí před úterní osmifinálovou odvetou Ligy mistrů proti Marseille.

United narazí v semifinále v derby na City

Fotbalisté Manchesteru City porazili ve čtvrtfinále Anglického poháru druholigový Reading na svém hřišti 1:0 a v semifinále se střetnou právě s United.

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho se proti outsiderovi trápili a dlouho nemohli najít recept na jeho pozornou defenzivu v čele s jistým brankářem Alexem McCarthym.

Hrozbu opakovaného utkání odvrátil až v 74. minutě krajní bek Micah Richards razantní hlavičkou po Silvově rohovém kopu. Domácí si tak vybojovali první účast v semifinále FA Cupu od roku 1981.

Zatímco se "Citizens" na hřištích soupeřů trápí a v roce 2011 na nich ještě v žádné soutěži nezvítězili, na domácím stadionu zaznamenali desátou výhru z posledních jedenácti ligových a pohárových utkání.

Birmingham bez Jiránka neuspěl

Birmingham prohrál v dalším utkání s Boltonem na svém hřišti 2:3 a přišel o šanci zopakovat triumf z Ligového poháru. Domácí doplatili mimo jiné na to, že po půlhodině hry musel střídat zraněný český stoper Martin Jiránek.

Jiránkovi jeden ze soupeřů šlápl na kotník, a přestože se bývalý reprezentant snažil ve hře pokračovat, ve 30. minutě musel střídat. Navíc za minutu ho doprovodil další zraněný spoluhráč Ferguson.

Birmingham bez nich stačil dvakrát srovnat náskok soupeře, na gól Korejce I Čong-jonga z poslední minuty však už odpovědět nestihl.

V dalším souboji porazilo Stoke doma West Ham 2:1 a o účast ve finále si zahraje s Boltonem. Semifinálová utkání Anglického poháru jsou na programu 16. a 17. dubna na londýnském stadionu Wembley.

Birmingham - Bolton 2:3 (38. Jerome, 80. Phillips - 21. Elmander, 66. Davies z pen., 90. I Čong-jong), Manchester United - Arsenal 2:0 (28. Fábio, 49. Rooney), Stoke - West Ham 2:1 (12. Huth, 63. Higginbotham - 30. Piquionne), Manchester City - Reading 1:0 (74. Richards).