UEFA zahájila řízení s Realem, Barcelonou a Juventusem. Dosud se nezřekly superligy

ČTK ČTK
25. 5. 2021 22:06
Evropská fotbalová unie zahájila disciplinární řízení s Realem Madrid, Barcelonou a Juventusem Turín. Poslední trojice z dvanáctky elitních klubů, která se dosud kontroverzního projektu nezřekla, je podle prohlášení UEFA podezřelá z porušení pravidel unie a hrozí jim i vyřazení z Ligy mistrů.
Protesty proti fotbalové superlize v Leedsu.
Protesty proti fotbalové superlize v Leedsu. | Foto: Reuters

UEFA oznámila, že inspektoři etické a disciplinární komise dokončili vyšetřování možného porušení právního rámce ze strany Realu Madrid, Barcelony a Juventusu v souvislosti s projektem superligy. "Další informace budou zveřejněny v pravý čas," uvedla unie v prohlášení.

Projekt elitní soutěže, která měla mít samostatné financování, ohlásilo v dubnu 12 předních evropských klubů. Po vlně kritiky od fanoušků, hráčů i funkcionářů se však Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United, Manchester City, Tottenham, Atlético Madrid, AC Milán a Inter Milán stáhly a zůstávají v soutěžích UEFA.

Unie jim za trest od příští sezony zkrátí příjmy o pět procent a navíc se budou muset kluby složit na 15 milionů eur (385 milionů korun), které vedení evropského fotbalu použije na rozvoj fotbalové mládeže a amatérů.

 

Právě se děje

Další zprávy