VIDEO Dva góly a selfíčko. Totti zařídil AS proti Laziu bod

Aktualizováno 11. 1. 2015 23:00
Veterán Francesco Totti dvěma góly ve druhém poločase zachránil fotbalistům AS Řím remízu 2:2 v městském derby s Laziem.
Podívejte se, jak si Francesco Totti při oslavě gólu vyfotil selfie | Video: youtube.com

Řím - Fotbalisté mistrovského Juventusu Turín vyhráli v 18. kole italské ligy v Neapoli 3:1 a vedou tabulku už o tři body před AS Řím. Tomu veterán Francesco Totti dvěma góly ve druhém poločase zachránil remízu 2:2 v městském derby s Laziem.

Juventus poslal do vedení ve 29. minutě povedeným volejem Pogba. Po hodině hry odpověděl z rohu Britos, ale v 69. minutě vrátil "Staré dámě" náskok z další standardní situace Cáceres. V nastavení ještě přidal třetí gól hostů Vidal. Juventus vyhrál ligový duel na půdě Neapoli poprvé od srpna 2000.

Lazio začalo proti velkému rivalovi lépe a o přestávce vedlo 2:0 díky Maurimu a Felipemu Andersonovi. Druhý poločas však patřil kapitánovi AS Tottimu, který nastoupil v rekordním 40. římském derby. Osmatřicetiletý útočník smazal náskok soupeře a v 64. minutě svou druhou trefu povedeným volejem oslavil populární "selfie" fotografií s fanoušky za zády. Jedenáctým gólem v soubojích týmů z italské metropole Totti vyrovnal počin fotbalisty AS Dina Da Costy z padesátých let minulého století.

"Pro Římana je tento rekord jednou z nejlepších věcí, kterých lze dosáhnout," řekl novinářům Totti. "Nejsem zvyklý fotit selfies, protože si rád udržuju soukromí, ale v týdnu jsem přemýšlel o speciální oslavě a díky této fotografii si bude můj gól každý pamatovat," přidal bývalý italský reprezentant.

Cagliari na svém stadionu zdolalo 2:1 poslední Cesenu, ukončilo sérii devíti ligových zápasů bez vítězství, ale zůstává osmnácté. Josef Hušbauer, čerstvá posila ze Sparty, za sicilský tým ještě nastoupit nemohl. Za Cagliari se prosadili už v první půli Joao Pedro a Donsah, až v úplném závěru snížil Brienza.

Inter Milán porazil FC Janov 3:1 a zaznamenal první domácí vítězství od listopadového návratu trenéra Roberta Manciniho. Už v prvním poločase skórovali Argentinci Palacio s Icardim, v závěru snížil Izzo, ale dvě minuty před koncem přidal třetí gól "Nerazzurri" Vidič. Srbský obránce se trefil poprvé od letního příchodu z Manchesteru United.

Fiorentina - Palermo 4:3
Branky: 20. Pasqual, 51. Basanta, 64. Cuadrado, 74. Joaquín - 59. a 61. Quaison, 81. Belotti z pen.

20. Cesena 18 1 6 11 15:36 9

Poznámka: Parmě byl odečten bod za neuhrazené závazky.

před 2 minutami

Rusko jedná s Tureckem o další dodávce systému protiraketové obrany S-400

Moskva jedná s Ankarou o další dodávce systému protiraketové obrany S-400. Agentuře Interfax to ve středu řekl šéf státní vývozní firmy Rosoboronexport Alexandr Michejev. Dvě dodávky vyspělého systému protivzdušné obrany už letos turecká armáda z Ruska dostala, po zprovoznění techniky a výcviku obsluhy mají být zbraně operativní v dubnu příštího roku.

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.