Sparta v přípravě zase padla, Plzeň dvakrát přišla o vedení

Aktualizováno 31. 1. 2016 22:13
Fotbalisté Jablonce vstoupili do turnaje Atlantic Cup v Portugalsku výhrou 2:0 nad dánským Aarhusem. Teplice propadly v duelu na hřišti Lipska. S aspirantem na postup do německé bundesligy prohrály 0:5. Sparta prohrála s Dněpropetrovskem 0:1, Plzeň remizovala 2:2 s Legií Varšava.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Sparty v přípravě už počtvrté za sebou nepoznali radost z vítězství, na soustředění ve Španělsku prohráli 0:1 s Dněpropetrovskem. Triumf loňského finalisty Evropské ligy zařídil čtvrt hodiny před koncem Roman Zozulja.

V neděli padly v přípravě se zahraničním soupeřem také Teplice, jež podlehly Lipsku 0:5, jen remízu 2:2 uhrála s Legií Varšava Plzeň. Vítězství si naopak na Atlantic Cupu připsal Jablonec, jenž přehrál Aarhus 2:0.

Sparta dál hledá sestavu

Sparta v přípravě především hledá optimální sestavu a trenér Zdeněk Ščasný tak znovu zkusil jiné varianty. Costu, který na podzim nastupoval na stoperu, posunul na levého beka, ale jeho spolupráce s Mariem Holkem příliš nefungovala a z jejich prostoru byl Dněpropetrovsk nejnebezpečnější.

Pražany držel brankář David Bičík, ovšem v 74. minutě neměl šanci, když střelu z dálky obrana srazila jen k Zozuljovi a pro něj už nebyl problém zamířit do odkryté branky.

Sparťané, kterým chyběl kapitán David Lafata, se sice snažili o vyrovnání, ale českého gólmana Jana Laštůvku v brance ukrajinského celku se jim překonat nedařilo. A když v poslední minutě míč do branky přece jen dotlačili, sudí gól na pokyn pomezního neuznal zřejmě kvůli útočnému faulu Costy.

Plzeňští dvakrát neudrželi vedení

Viktoria Plzeň v neděli remizovala 2:2 s Legií Varšava. Nad druhým celkem polské ligy sice Západočeši dvakrát vedli po brankách Jana Kosice a Jana Kovaříka, v poslední minutě však o vítězství přišli. Český mistr tak po dvou prohrách na soustředění v Turecku nevyhrál ani v úvodním duelu na soustředění na Maltě.

Utkání se dlouho odehrávalo hlavně mezi oběma vápny, ale pak byla nebezpečnější Viktoria. Po Hubníkově hlavičce však obránci polského celku zachránili situaci na brankové čáře, chvíli nato Kovařík napálil břevno. Krátce po změně stran už ale šla Plzeň do vedení, když Ďuriš tečoval míč na branku a Kopic byl na brankové čáře u míče dříve než obránce a brankář.

Pojistka však nepřicházela a deset minut před koncem přišla chyba. Plzeň nechala před svým vápnem hodně prostoru, Vaněk nezachytil náběh Boryšjuka a ten střelou po zemi srovnal.

Plzeň měla rychlou odpověď. Kovařík se uvolnil na hranici pokutového území a nezvykle pravačkou poslal technickou střelou Viktorii znovu do vedení. Ani to ale na výhru nestačilo, jelikož v poslední minutě Legia soupeře zatlačila a Prijovič zařídil hlavou dělbu bodů.

Jablonec postupuje, Teplice schytal debakl

Fotbalisté Jablonce vstoupili do turnaje Atlantic Cup v Portugalsku výhrou 2:0 nad dánským Aarhusem. O branky se postarali mladík Breda a z penalty Wágner. To Teplice propadly v duelu na hřišti Lipska. S aspirantem na postup do německé bundesligy prohrály 0:5.

Tepličtí se proti lídrovi druhé německé ligy drželi téměř celý poločas a dokonce měli dvě velké šance. Jenže v závěru půle dvakrát inkasovali, což je ovlivnilo a Lipsko v úvodu druhé půle definitivně rozhodlo o své výhře. Pro Severočechy to byla třetí prohra ze šesti přípravných zápasů. Za týden je čeká generálka proti Varnsdorfu.

To Jablonec čekají ještě dva zápasy v Portugalsku, kde se pokusí triumfovat na turnaji Atlantic Cup. Zadělal na to výhrou nad Aarhusem. Dlouho sice trefoval jen konstrukci branky, když Masopust poslal míč do břevna a v úvodu druhé půle napálil Greguš z přímého kopu tyč, ale pak Severočechy vysvobodil mladík Breda.

Útočník z juniorky potvrdil střeleckou formu a využil chybného vyběhnutí dánského gólmana, kterého z dálky překonal do odkryté branky. Výhru pak ještě z pokutového kopu potvrdil střídající Wágner, který je s Bredou nejlepším jabloneckým střelcem v přípravě.

O postup do finále turnaje se Jablonec utká ve středu s Kalmarem.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16