Televize: Kde a za kolik si pustíte ligu či Premier League?

Zápasy Sparty s Plzní případně derby pražských S už v televizi neuvidíte, pokud si za ně nezaplatíte. To nejlepší z české Synot ligy míří na placený kanál O2 Sport. Ten bude vysílat i Ligu mistrů.
Už v pátek startuje Synot liga a s ní přijde pro celý český fotbal velká zkouška. Nejatraktivnější zápasy každého kola odvysílá placená O2 TV. Chcete sledovat ty nejlepší zápasy? Budete muset zaplatit, veřejnoprávní Česká televize totiž bude vysílat jen zápasy "druhého" sledu.
O2 TV si totiž od společnosti Pragosport, která s vysílacími právy na Synot ligu obchoduje, zajistila od nové sezony právo první volby. To znamená, že bude na svém novém kanálu O2 Sport vysílat opravdu TOP šlágry. Například zápasy Sparty s Plzní, či derby pražských "S".
Česká televize bude z každého kola vysílat zpravidla dva zápasy. I když hned z toho prvního přinese tři. V zásadě by O2 Sport měl vysílat v neděli a ČT Sport v pátek a v sobotu večer. Ale nebyli bychom v Česku, kdyby výjimky nebyly častější než základní vzorec.
Takže jak to bude vypadat v praxi prvního kola? O2 TV už tento pátek (17.30) vysílá souboj Plzně a Slavie, ČT Sport odvysílá v pátek (19 h) duel Jihlava-Sparta, v sobotu Teplice-Olomouc a v neděli Liberec-Mladá Boleslav (oba od 20.15). Co se týče kanálu O2 Sport, ten se spustí 8. srpna, první dvě kola se tedy budou vysílat jen v testovacím režimu.
Foto: CPA Eduard Erben
Adam Sušovský Adam Sušovský
22. 7. 2015 10:56
Nejatraktivnější zápasy Synot ligy se přesunuly na placený kanál, zadarmo si už nenaladíte ani případné středeční zápasy Plzně a Sparty v Lize mistrů. Jak si tedy nově fotbal v televizi naladíte?

Praha - Nejatraktivnější zápasy Synot ligy mizí na placený kanál. Zadarmo už si v televizi nenaladíte ani středeční zápasy Plzně a Sparty v Lize mistrů, pokud se české kluby do milionářské soutěže dostanou a pokud nemáte zaplacenou O2 TV.

Jak tedy nejlepší fotbal v Česku naladíte? Deník Aktuálně.cz pro vás připravil jednoduchý přehled.

 

Právě se děje

před 11 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy