Spartě pomohl šťastný gól. Lídr vyhrál na Žižkově

Aleš Vávra Aleš Vávra
9. 3. 2012 22:20
GSM Hřebík se poprvé posadil na lavičku Sparty

Praha - Fotbalové Spartě po dvou porážkách v řadě pomohl příchod Jaroslava Hřebíka na lavičku. Lídr Gambrinus ligy zvítězil na půdě posledního týmu soutěže 2:0 a v čele tabulky má náskok šesti bodů na druhý Liberec.

Letenským pomohl šťastný gól, který v první půli vstřelil mládežnický reprezentant Tomáš Přikryl. Jeho centr z pravé strany se snesl za záda žižkovského brankáře.

Ve druhé půli zápas definitivně rozhodl hlavičkou z bezprostřední blízkosti Kamerunec Leo Kweuke. Na oba góly přihrál slovenský záložník Peter Grajciar. Žižkov prohrál podesáté za sebou a sestup už bude odvracet jen velmi těžko.

Sparta chystá na Žižkově změny. Hřebík jde na lavičku
Řepka: Hrozně se do Ostravy těším. Jedeme tam vyhrát

Kromě generálního sportovního manažera na lavičce přišla Sparta i s dalšími změnami. Do branky se poprvé postavil exžižkovský Vaclík, na místě stopera pak chybujícího Zápotočného nahradil mladík Jakub Brabec.

Favorit v první půli potvrzoval špatnou jarní formu. Kombinace se nedařila a Žižkov překvapivě Spartu přehrával ve středu pole. Fanoušci hostí dokonce několikrát pokřikem vyzývali Hřebíka k rezignaci.

Jaroslav Hřebík a Martin Hašek
Jaroslav Hřebík a Martin Hašek | Foto: Eduard Erben

Trápení "rudých" ukončila 38. minutě. Rychlý brejk chtěl Přikryl zakončit centrem na Kweukeho, místo toho však vstřelil šokující gól.

Žižkov si vypracoval jedinou šanci, střelu Bálka ovšem reflexivně vyrazil jistě chytající Vaclík.

Ve druhé půli se Sparta konečně dostala do dobrého tempa a soupeře začala přehrávat. Už v 50. minutě byla za svou aktivitu odměněna druhým gólem. Grajciarův přesný centr našel osamoceného Kweukeho a ten svou gólovou hlavičku otřel o břevno.

Bartl pak vykopával Grajciarovu střelu z brankové čáry a další šance měli i Přikryl s Kweukem. Hosté však dvougólový náskok navýšit nedokázali.

20. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - Sparta Praha 0:2 (0:1)
Branky: 38. Přikryl, 50. Kweuke. Rozhodčí: Drábek - Chytil, Lakomý. ŽK: Hílek, Milosavljev, Sivrič, Slodowy, Valenta - Krejčí. Diváci: 4218.

Žižkov: Ticháček - Bartl, Bodeček (10. Lafrance), Kropík, Slodowy - Sivrič (60. Kotyza), Valenta, Sloboda (79. Jurčo), Hílek, Milosavljev - Bálek. Trenér: Nádvorník.

Sparta: Vaclík - Vidlička, J. Brabec, Jarošík, Pamič - Přikryl, Hušbauer, Grajciar (90.+1 Kerič), Krejčí (88. Sionko) - Matějovský - Kweuke. Trenér: Hašek.