Řepka: Hrozně se do Ostravy těším. Jedeme tam vyhrát

ČTK ČTK
9. 3. 2012 15:45
Řepku těší nenávistná kulisa na Bazalech
Tomáš Řepka.
Tomáš Řepka. | Foto: Lukáš Drštička

České Budějovice - Opory českobudějovických fotbalistů Tomáš Řepka s Rudolfem Otepkou se před sobotním utkáním 20. ligového kola v Ostravě musejí připravit na zlostné pokřiky domácího publika.

Oba na Bazalech v minulosti působili a příznivci slezského týmu jim stále vyčítají odchod z Baníku, respektive Otepkovy kritické výroky na adresu klubu.

Jedni z nejzkušenějších ligových hráčů se ale nenávistných reakcí nebojí, naopak je to prý při utkání ještě více vyhecuje.

Čtěte také:
Sparta chystá na Žižkově změny. Dá šanci mladíkům
Slavii povede proti Jablonci dosavadní asistent Poustka

Řepka v Ostravě začínal svou prvoligovou kariéru. V Baníku působil v letech 1991 až 1995, pak ale přestoupil do týmu nenáviděného rivala Sparty a od té doby každý jeho návrat na Bazaly doprovázejí nenávistné pokřiky domácích příznivců.

Řepka: Čím víc na mě řvou, tím víc mi to pomáhá

Se zlobou od ostravského publika musí osmatřicetiletý stoper počítat i při své premiéře na Bazalech v dresu Českých Budějovic, kam v zimě zamířil odchodu ze Sparty. Právě kvůli nenávistné atmosféře se ale Řepka do Ostravy dvojnásob těší.

Foto: Lukáš Drštička

"Hrozně se tam těším i kvůli fanouškům, protože mě tam mají hrozně rádi," řekl s úsměvem.

"Beru to strašně pozitivně, málokomu z jiného mančaftu se poštěstí, aby soupeřovi fanoušci vyvolávali jeho jméno. Pokaždé, když tam hraju, tak se mě snaží jakýmkoliv způsobem rozhodit. Ale já jsem za to strašně rád. Čím víc toho je, tím víc mi to pomáhá," uvedl před zápasem Řepka.

Vztah k současnému Baníku už prý nemá skoro žádný.

"Je pravda, že jsem tam v šestnácti a půl letech začínal hrát ligu a za tu první šanci v lize musím Baníku poděkovat. Ale k tomuhle současnému mužstvu už vztah nemám, to naopak fanoušci ho mají ke mně," dodal s úsměvem.

Otepka: Že na mě budou pískat? Spíš mě to povzbudí

O necelé dva měsíce starší Otepka také nemá s ostravskými fanoušky zrovna ideální vztahy.

Rudolf Otepka v dresu Českých Budějovic
Rudolf Otepka v dresu Českých Budějovic | Foto: skcb.cz

Příznivci Baníku mu nemohou odpustit pár kritických výroků na adresu klubu, které pronesl ještě v době, kdy působil na Bazalech. Z Ostravy odešel v roce 2009 do Olomouce a pak na jih Čech.

"V Ostravě na mě pískají a já ani nevím, z jakého důvodu. S fanoušky jsem tam nikdy problém neměl, naopak jsem je vždy chválil do novin. Mně to ale nevadí, spíš mě to naopak povzbudí. Že bych si z toho dělal těžkou hlavu, to vůbec ne," řekl Otepka.

Na bouřlivou kulisu se stejně jako Řepka těší. "Budu rád, když bude plno. Mohlo by určitě přijít takových deset tisíc diváků, protože pro ně i pro nás je to důležitý zápas. Bude to vypjaté, hraje se o hodně," řekl Otepka.

Řepka: Bude to hodně důležitý zápas pro zbytek sezony

Jihočeši věří, že v Ostravě udrží jarní neporazitelnost.

"Hrozně důležité a pozitivní je, že si kluci začali věřit. Už když jsem přišel, jsem říkal, že postavení v tabulce neodpovídá tomu, jaké má tohle mužstvo kvalitu. Byla jen otázka času, kdy se to nastartuje," řekl Řepka.

"Na Baník jedeme vyhrát. Nemyslím si, že to bude rozhodující zápas pro tuto sezonu, ale jeden z velmi důležitých," podotkl Řepka.

I když se ostřílený stoper dostal za uplynulé kolo do ideální sestavy kola českých médií, stále cítí ve své hře po podzimním zápasovém výpadku rezervy.

"Určitě to není ideální a nějakou dobu to potrvá. Stoprocentní to ještě není. Hrozně dlouho mi trvá, než se dostanu do zápasu. Někdy i třicet nebo čtyřicet minut. Výpadek byl hrozně dlouhý, čtyři měsíce bez zápasu zanechají stopy," dodal Řepka.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 8 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy