Sparta vyhrála na Baníku a je opět v kontaktu s Plzní

28. 2. 2011 19:30
Baník - Sparta 0:2 (21. a 89. Kweuke)
Leonard Kweuke (vpravo) slaví gól s Markem Zemanem
Leonard Kweuke (vpravo) slaví gól s Markem Zemanem | Foto: ČTK

Ostrava - Fotbalisté pražské Sparty i bez potrestané útočné dvojice Václav Kadlec - Tomáš Pekhart, distancovaného záložníka Kamila Vacka a Jozefa Chovance na lavičce zvítězili v dohrávce 18. kola první ligy na hřišti ostravského Baníku 2:0.

O oba góly zápasu se postaral kamerunský útočník Leonard Kweuke, který si tak v lize polepšil na sedm branek.

V Ostravě vyhrála Sparta po pětileté pauze, v této sezoně v lize zvítězila venku už poosmé, díky čemuž ztrácí na vedoucí Plzeň opět už jen čtyři body. Ostrava doma naopak prohrála potřetí v řadě.

Internacionál Němeček: Petržela šlápl na hráče úmyslně

Na sparťanech šlo už od úvodu zápasu vidět, že ačkoli měli v nohách čtvrteční zápas v Evropské lize v Liverpoolu, rozehranost byla jejich výhodou.

Radim Řezník a Josef Hušbauer se radují z vyrovnání
Radim Řezník a Josef Hušbauer se radují z vyrovnání | Foto: Jakub Šafránek

Kweuke se ve 4. minutě po přiťuknutí útočného parťáka Keriče ocitl ve stoprocentní šanci, pálil však jen do nohou brankáře Daňka.

Baníkovcům jako by uškodilo, že jejich fanoušci drželi v úvodních pěti minutách ticho jako protest proti letnímu stěhování na stadion do Vítkovic.

Po čtvrthodině se však Baník zničehonic málem ujal vedení. Po trestném kopu Lukeše prodloužil sparťanský záložník Podaný hlavou míč za sebe a balon jen těsně minul pravou tyč Blažkovy brány.

Ve 21. minutě měl Baník další standardku, jenže z ní paradocně inkasoval. Lukešův centr odhlavičkoval Řepka daleko před sebe do kontru Matějovskému, který spolu s Keričem a Kweukem šli na osamoceného Marka.

Matějovský přesnou kolmicí vybídl ke skórování Keriče, ten ještě nezištně předložil Kweukemu, který pohodlně poslal míč do prázdné brány.

I úvod druhé půle se hrál podle sparťanských not. Hned v první desetiminutovce měli gólovky Kweuke a dvakrát Kerič, tváří v tvář Daňkovi však nezachovali chladné nervy.

Po hodině hry tak mohl Baník z další nenápadné akce vyrovnat. Po další Lukešově standardce se míč odrazil k Šmejkalovi a jeho oblouček se otřel o břevno. Čtvrthodinu před koncem pak mohl srovnat Neves, Blažek mu však včas skočil pod nohy.

V závěrečné desetiminutovce pak přišly opět Kweukeho chvíle. Dvakrát proti Daňkovi neuspěl, potřetí však technickým pokusem ostravského brankáře překonal.

Výsledek:

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)
Branky:
21. a 89. Kweuke. Rozhodčí: Drábek - Kordula, Jiřík. ŽK: Šenkeřík, Šmejkal, Varadi (Ostrava). Diváci: 8133.
Ostrava: Daněk - Řezník (35. Frejlach), Bolf, Neves, Šmejkal (88. Kraut) - Marek, Hušbauer - Varadi, Lukeš, Fantiš - Zeher (56. Šenkeřík). Trenér: Marko.
Sparta: Blažek - Kušnír (53. Zápotočný), Brabec, Řepka, Pamič - Abena - Kerič (90. Lačný), Kladrubský (78. Sionko), Matějovský, Podaný - Kweuke. Trenér: Hašek.