Internacionál Němeček: Petržela šlápl na hráče úmyslně

Miloslav Lubas
28. 2. 2011 14:00
Disciplinárce stačí v kauze Petržela ´televize´

Plzeň - Záložník Viktorie Plzeň Milan Petržela šlápnul na ležícího protihráče Hradce Králové Jiřího Poděbradského schválně, řekl Aktuálně.cz fotbalový vicemistr Evropy z roku 1996 Václav Němeček.

Petržela se hájí, že na Poděbradského dupnout nechtěl.

Podle mluvčího Viktorie Jaromíra Hamouze šlo o běžný zákrok, a neměl by se řešit a ani rozpitvávat.

Čtěte také:
Petrželovo ´Dup na břicho´ versus Řepkův plivanec

Incident se stal v prvním poločasu sobotního prvoligového utkání, v němž Plzeň vyhrála nad Hradcem 2:1. Druhá Sparta se v pondělí střetne s Baníkem a na Plzeň ztrácí sedm bodů.

Na blog v Aktuálně.cz - Petrželovo ´Dup na břicho´versus Řepkův plivanec -  reagovaly desítky čtenářů. Většina z nich Petrželově verzi o nešťastné náhodě nevěřila stejně jako Němeček - šedesátinásobný reprezentant Československa a Česka.

Němeček: Byl to zákrok na vyloučení

Například  čtenář  Petr se však Petržely zastal:

…buď jste slepý nebo zaujatý - Petržela a protihráč si při souboji zapletli nohy, a když se Petržela z toho vymotával, neudržel stabilitu a nechtě se opřel kopačkou o břicho…

Internacionál Václav Němeček je přesvědčený, že Petržela fauloval úmyslně
Internacionál Václav Němeček je přesvědčený, že Petržela fauloval úmyslně | Foto: Miloslav Lubas

"Jen blázen může tvrdit, že nešlo o úmysl. Petržela prohrál souboj a ve zkratu šlápnul na Poděbradského," prohlásil Němeček. "Naštěstí v poslední chvíli pohyb nohou zabrzdil, a tak nedupnul na Poděbradského plnou silou."

„Kdyby rozhodčí Petrželův zákrok dobře viděl, musel by ho vyloučit," dodal Němeček.

Čtenář Ondra:  …jsem fanoušek FC Hradec Králové a můžu říct, že takovou reakci nechci vidět nikde na fotbalových trávnících od IV. třídy po Ligu mistrů. Ten úmysl mi nikdo nevymluví...

Petrželu může ovšem potrestat dodatečně disciplinární komise ČMFS. Například sparťan Řepka od ní vyinkasoval loni na podzim stop na tři zápasy kvůli plivnutí na Volešáka ze Slovácka.

Čtenář Sledovatel: … jako fér se mi jeví, aby Petržela dostal stop na jeden zápas, pokutu a veřejně se omluvil  hráči Hradce, veřejnosti a dětem začínajícím s fotbalem…

Čtěte také:
Řepka má další problém. Plivl na protihráče

Rozhodčí  Řepkův ´blikanec´ se Slováckem neviděl stejně jako v sobotu Petrželovo dupnutí na Poděbradského. Disciplinárka však posadila Řepku na tribunu na základě televizního záznamu.

Čtenář Patrikoš:…recidivista Petržela opět řádil. Doufám, že mu to opět neprojde a dostane pořádný flastr. Už jednou na hráče šlápnul a zdá se, že se vůbec nepoučil. Prý ztráta rovnováhy…tak to je opravdu směšné…

Čtenář: Já ten přenos viděl a bylo to fakt strašidelný

Česká televize nabízela v pořadu Dohráno Petrželův nevybíravý zákrok z několika úhlů pohledu.  

Čtenář Martin:… já ten přenos viděl a bylo to fakt strašidelný. Hlavně ta změna Petržely, když si uvědomil, co udělal…

Plzeň by si ráda zopakovala pohárovou Evropu. Trest pro Petrželu by její snahu zkomplikoval
Plzeň by si ráda zopakovala pohárovou Evropu. Trest pro Petrželu by její snahu zkomplikoval | Foto: Reuters

„Disciplinární komise zasedá ve čtvrtek a ještě předtím se bude zabývat sporrnými momenty z minulého ligového kola komise rozhodčích," uvedl mluvčí ČMFS Jaroslav Kolář.

Čtenář Jožin:…brzy podám písemně podnět k zahájení řízení s Milanem Petrželou, který bude odeslán disciplinární komisi ČMFS…

Disciplinárka ale nemusí čekat na žádné podněty od komise rozhodčích a ani od kohokoliv jiného. „Jako samostatný útvar může jednat sama na základě televizních záznamů," potvrdil Aktuálně.cz místopředseda ČMFS Dalibor Kučera.

Pokud by disciplinárka posoudila Petrželův faul jako zákrok na vyloučení, hrozilo by opoře Viktorie a českému reprezentantovi stop nejméně na dva týdny.

Petržela už jednou trest za šlápnutí na hráče dostal

Čtenář Pan_inkognito: …u  Petržely by se mělo přihlédnout i k tomu, že podobného prohřešku už se jednou dopustil a dostal 3 zápasy http://fotbal.sport.cz/clanek/135382-fotbalista-petrzela-si-za-slapnuti-na-soupere-tri-duely-nezahraje.html...

Petržela si vysloužil v srpnu 2008 třízápasový distanc, poněvadž v utkání se Slavií šlápnul po souboji úmyslně na protihráče Belaida.

Čtenář gabble ratchett: …Petržela sice očividně na Poděbradského v poslední fázi zákroku šlápl, ale z mého pohledu lze těžko soudit, jaká míra úmyslu zde byla. Bylo to v momentě, kdy Petržela hledal rovnováhu a protihráče překračoval. A tady si myslím, že zpomalený záběr oproti reálnému (rychlému) průběhu hry zkresluje, protože neodráží setrvačnost vyplývající z dynamiky pohybů…

 

Právě se děje

před 1 minutou

U Kralup nad Vltavou vykolejil nákladní vlak, provoz na trati je zastaven

U Kralup nad Vltavou vykolejil brzy ráno nákladní vlak. Provoz na trati je zastaven. Omezení se dotkne desítek spojů, včetně mezinárodních. Na svém webu o tom informovaly České dráhy (ČD).

Nehoda se stala kolem 5:00 v úseku mezi Kralupy - Libčice nad Vltavou. Podle ČD vykolejil vlak jiného dopravce. "Probíhá vyšetřování nehody, odstraňování následků," uvedly dráhy. Zajišťují náhradní autobusovou dopravu.

ČD v tuto chvíli počítají s omezením provozu zhruba do 12:00, čas je ale pouze orientační. "Termín obnovení provozu bude průběžně aktualizován," dodal dopravce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy