Sparta odletěla bez pěti opor, Krejčí a spol. léčí šrámy

Luděk Mádl Luděk Mádl
21. 7. 2014 9:30
Sparta odletěla do Tallinnu k odvetě 2. předkola Ligy mistrů bez pěti hráčů základní sestavy
Ladislav Krejčí je mezi hráči, kteří se Spartou neodcestovali do Tallinnu
Ladislav Krejčí je mezi hráči, kteří se Spartou neodcestovali do Tallinnu | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Sparta využila toho, že si v domácím utkání proti Levadii Tallinn nastřádala před úterní odvetou 2. předkola Ligy mistrů ohromující náskok 7:0.

Na palubě letadla mířícího dnes do Estonska schází řada opor Lavičkova týmu, které se v Praze budou raději věnovat doléčování různých zdravotních šrámů.

"Neletí s námi Josef Hušbauer a Roman Bednář, kteří kvůli zdravotním problémům nebyli už v nominaci na Superpohár," zahajuje výčet Ondřej Kasík, mluvčí Sparty.

"Právě v utkání Superpoháru proti Plzni museli kvůli zranění střídat Ladislav Krejčí a Marek Matějovský. Ti také zůstávají v Praze," dodává.

Costa Nhamoinesu je zdravý, ale do Estonska necestuje v rámci rotace kádru, šanci místo něj patrně na levém kraji obrany dostane Matěj Hybš.

"S hráči v Praze zůstává i jeden z našich kondičních trenérů. Věříme, že ty jejich zdravotní problémy nebudou vážné," odpovídá Kasík na otázku, zda do dalších zápasů už budou jmenovaní marodi k dispozici.

V pátek vstupuje Sparta do nového ročníku Synot ligy utkáním s Bohemians ve vršovickém Ďolíčku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy