Zahustel: Dal jsem Spartě dobrý gól. Nechápu, že ho neuznali

ČTK ČTK
3. 5. 2015 22:59
Fotbalisté Mladé Boleslavi byli po prohře 2:3 se Spartou hodně nahněvaní na sudího Emanuela Marka za to, že jim za stavu 1:1 neuznal gól Ondřeje Zahustela kvůli faulu na brankáře.
Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi byli po prohře 2:3 se Spartou hodně nahněvaní na sudího Emanuela Marka za to, že jim za stavu 1:1 neuznal gól Ondřeje Zahustela kvůli faulu na brankáře. Bolelo je to o to více, že hned vzápětí odpískal na druhé straně pokutový kop a Sparta se ujala vedení, které dovedla do vítězného konce.

Kontroverzní situace nastala v 64. minutě. Do vápna Sparty přiletěl centr, na který naskočil Zahustel, srazil se s brankářem Markem Štěchem a míč skončil v brance. Místo gólu však sudí odpískal faul. "Podle mě to byla regulérní branka. Byl jsem tam dřív než Marek Štěch, hrál jsem hlavou, on tam byl pozdě a srazili jsme se," popsal novinářům situaci Zahustel.

"Bohužel to ale nebylo uznáno. Byl to rozhodující moment. Mohli jsme vést 2:1 a zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Oni pak dali hned penaltu. My s tím už neuděláme nic," litoval.

Sparta moc nepřesvědčila

V utkání Zahustel jen potvrdil současnou formu. Před týdnem dal gól ligovému lídrovi Plzni a zařídil výhru 2:1. Ve středu pak gólem do sítě Jablonce udržel naději v Poháru FAČR a dnes poslal Mladou Boleslav brzy do vedení. "Jsem rád, že mi to padá, dlouho jsem se netrefil, ale dnes bych to vyměnil alespoň za bod," prohlásil Zahustel.

Hodně ho mrzela i zahozená šance, kterou odmítl srovnání na 2:2. "Myslím, že jsem to vyřešil dobře. Gólman byl blízko, přehazoval jsem ho, ale sjelo mi to po šajtli a míč skončil těsně vedle. Mrzí to hodně. Beru to na sebe, protože kdybych srovnal na 2:2, mohlo to dopadnout jinak," řekl.

Třebaže Mladá Boleslav prohrála 2:3, Zahustel hodnotil výkon domácího týmu kladně. "Nemáme se za co stydět. Přesvědčili jsme se, že když dřeme, tak se dá hrát s každým. Jak s Plzní, tak i se Spartou. Jsou to jen lidi. Byl to náročný týden, teď si musíme odpočinout a připravit se na Bohemku," dodal.

Ačkoli podstoupil krátce po sobě konfrontaci s Plzní i se Spartou, nedokáže říct, kdo by si titul zasloužil více. "Ani nevím. Plzeň nebyla ta, kterou známe, nijak extra mě nepřesvědčila. Dnes to bylo zas hodně tvrdé, bolelo to. Neumím posoudit," dodal Zahustel.

 

Právě se děje

Další zprávy