Sparta díky dvěma průnikům Krejčího porazila Baník

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
16. 3. 2012 22:02
Sparta - Baník 2:0 (0:0)

Praha - Fotbalisté pražské Sparty porazili ve 21. kole první ligy Baník Ostrava 2:0. O jejich výhru se ve druhém poločase postarali po dvou průnicích Ladislava Krejčího Tomáš Krejčí a Leonard Kweuke.

Letenští tak Ostravu porazili počtvrté v řadě, naopak Baník si připsal první porážku po čtyřech zápasech.

Sparta tak zvýšila náskok v čele tabulky na druhý Liberec na šest bodů. Naopak Baník zůstává na sestupovém 15. místě se ztrátou dvou bodů na Olomouc.

Zápas jsme sledovali v online reportáži
Pilař zaplatí za nafilmovanou penaltu 30 tisíc
Kovařík si po chybách na Spartě čtyři zápasy odpočine

První poločas mnoho vzruchu nepřinesl a za zmínku stojí jen situace z jeho samého závěru, kdy Magera prodloužil hlavičkou míč na Svěrkoše, ten však z voleje jen těsně minul Vaclíkovu bránu.

Do druhé půle naopak vstoupila Sparta jako znovuzrozená. V 53. minutě si Hušbauer obhodil na velkém vápně dva hráče a vnikl do pokutového území, vyběhnuvšího Pietrzkiewicze však z deseti metrů neprostřelil.

O pět minut později se však už Sparta radovala. Krejčí si narazil míč s Keričem, jeho střelu gólman Baníku vyrazil jen před sebe a dobíhající Přikryl neměl problém trefit odkrytou branku.

V 65. minutě, kdy už Baník hrál bez zraněného kapitána Svěrkoše, mohla Sparta udeřit podruhé. Do střílené přihrávky Pamiče se ve skluzu vrhnul střídající Kerič, míč se však dokutálel těsně vedle branky.

Pojistku na výhru Sparty přidal až v 78. minutě Kweuke, který opět profitoval z vynikající práce Krejčího. Ten vtrhnul z levé strany přes dva hráče soupeře do pokutového území a od brankové čáry nahrával na malé vápno Kweukemu.

Kamerunský útočník dotlačil míč za brankovou čáru a až poté jej brankář Pietrzkiewicz vytáhl zpět do hřiště.

Výsledek 21. kola první ligy:

Sparta Praha - Baník Ostrava 2:0 (0:0)
Branky: 58. Přikryl, 79. Kweuke. Rozhodčí: Franěk - Večeřa, Nádvorník. ŽK: Cverna, Kukec, Poliaček (všichni Ostrava). Diváci: 12.618.
Sparta: Vaclík - Vidlička, Jarošík, J. Brabec, Pamič - Hušbauer - Přikryl, Matějovský, Grajciar (46. Kerič), Krejčí (90. Juhar) - Kweuke. Trenér: Hašek.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Adámik, Vomáčka, Cverna - Fantiš (61. Vrťo), Marek, Droppa (81. Poliaček), Kukec - Magera, Svěrkoš (65. Kraut). Trenér: Malura.