Sledujte online reportáž z utkání Sparta - Ostrava, který začíná ve 20:15.
Manuel Pamič zpracovává míč, přihlížejí Mario Holek (vlevo) a Jiří Jarošík
Manuel Pamič zpracovává míč, přihlížejí Mario Holek (vlevo) a Jiří Jarošík | Foto: Eduard Erben

Minuta po minutě

- Dobrý večer, vítejte u dnešního online přenosu z fotbalové Gambrinus ligy. Utkání Sparty s Ostravou začíná ve 20:15.

- Předehrávka 21. kola 1. ligy přináší souboj z nejtradičnějších. Oba kluby jsou navíc proslulé, někdy i nechvalně, bouřlivými fanoušky, takže zápas bude zajímavý i v tomto směru.

- Hlavní důležitost dnešní bitvy však spočívá v přínosu bodů na konto toho či onoho mužstva.
Sparta nezačala jarní část nijak přesvědčivě a v čele tabulky jí na záda dýchá Liberec, který ztrácí jen tři body.
Baníku se vůbec nepovedl podzim a nyní jej čeká tuhý boj o záchranu. Že se však Slezané budou o udržení rvát, naznačily první jarní kola, z nichž Ostravané pravidelně těží body. Zatím jim ale k záchraně dva scházejí.

- Podívejme se, v jakých základních sestavách obě mužstva nastoupí:

AC Sparta Praha: Vaclík - Vidlička, J. Brabec, Jarošík, Pamič - Grajciar, Hušbauer - Přikryl, Matějovský, Krejčí - Kweuke
FC Baník Ostrava: Pietrzkiewicz - Adámik, Zawada, Vomáčka, Cverna - Fantiš, Marek, Droppa, Kukec - Svěrkoš, Magera
Rozhodčí: Franěk - Večeřa, Nádvorník.

1. Zápas právě začal.

2. Ze sektoru fanoušků Sparty vylétl dělobuch, který dopadl těsně vedle dvojice Krejčí - Zawada. Fanoušci, kteří seděli za rohovým praporkem, byli nuceni svá místa opustit.

4. Magera po rohu Kukece hlavičkuje nad sparťanskou bránu.

7. Zhruba z třiceti metrů pálí asi metr nad branku Grajciar.

8. Z dálky to zkoušel Kweuke, jeho pokus zamířil také nad.

12. Fanoušci Sparty se po pádu Přikryla pokutového kopu, sudího Fraňka však nechává celá situac v klidu.

15. Nadějnou akci sparťanů zastavil ofsajd. Hušbauer poslal na levé křídlo míč na Krejčího, ten však byl v době přihrávky za obranou Baníku.

19. Centr Hušbauera do pokutového území na Kweukeho sbírá Vomáčka.

20. Kukec napálil odražený míč zhruba z 20 metrů na Vaclíka, ten však neměl s jeho slabou střelou problémy.

22. Sparta rozehrála přímý kop kousek od rohového praporku. Matějovský poslal míč za velké vápno k Vidličkovi, který však mířil metr nad hostující branku.

21. Sparťané teď pelášili do rychlého protiútoku, ovšem pokazil jej špatnou přihrávkou Grajciar.

24. Polovina prvního poločasu je za námi. Zatím je vidět opatrný fotbal bez větších příležitostí, snad se týmy s přibývajícícm časem více osmělí.

29. Centr Krejčího z levé strany sbírá před Kweukwm brankář Pietrzkiewicz.

31. Střela Adámika zpoza pokutového území končí asi dva metry vedle brány.

38. Grajciar střílí zpoza velkého vápna zhruba dva metry mimo branku.

40. Kweuke střílí na hranici vápna, jeho tečovaný pokus míří vedle.

43. Zawadův nákop prodloužil Magera do vápna na Svěrkoše, který sevřen dvěma soupeři míří nad bránu.

45. Cverna ostře zajel do Vidličkova kotníku a vidí za to žlutou kartu.

45.+1 První poločas skončil.

- Velmi slušně zaplněný letenský stadion zatím nevidí příliš hezký fotbal. Převažují nepřesnosti a nebezpečné šance se objevují hodně sporadicky.

46. Ještě před začátkem druhé půle je tu sparťanské střídání. Grajciara nahrazuje Kerič.

46. Druhý poločas začal.

47. Hned zkraje druhé půle pronikl do vápna Fantiš, jeho střelu musí likvidovat Vaclík.

49. Po pravé straně se vydal na zteč Kerič, byl z toho jen rohový kop.

50. Baníkovci standardní situaci odvrátili a rychle se hnali do protiútoku. Svěrkoš vybídl nabíhajícího Kukece, ten však z dobré pozice vytěžil jen roh.

53. K odraženému míči se v šestnáctce dostal Přikryl, hostující obrana jej zblokovala na další roh.

53. A další dobrá šance Letenských. Hušbauer se pěknou individuální akci dostal před Pietrzkiewicze, který zabránil gólu reflexivním zákrokem nohou.

57. Krejčího centr umisťuje Kweuke do rukavic ostravského gólmana.

58. Sparta vede 1:0! Tak se sparťané dočkali. Jejich tlak korunuje vedoucí brankou TOMÁŠ PŘIKRYL, který doráží předchozí střelu Keriče.

61. Tým Baníku střídá. Za Fantiše přichází Vrťo.

63. Ostravský útočník Svěrkoš se zranil a je odnášen z hrací plochy.

65. Kukec střílí z přímého kopu vedle.

65. Problémy Svěrkoše jsou opravdu vážné a proto jej střídá Kraut.

66. Pamičovi se střela nepovedla, ale málem ji do brány umístil Kerič.

69. Baník se nyní snažil probít k ohrožení domácí brány, ale nic z toho nebylo.

71. Ostravané nyní vedli útok po levé straně, ovšem Kraut se přes dvojici protivníků do vápna neprobil.

74. Pamič zahrozil zleva, jeho střela je zblokována na roh. Z něj však už domácí nic nevytěžili.

75. Kweukeho střela z otočky houštinou těl v modrých dresech neprošla.

79. Sparta vede 2:0! Krejčí obešel ve vápně tři protihráče a od brankové čáry míč posunul před odkrytou bránu LEONARDU KWEUKEMU, který jej dorazil do sítě.

81. Poslední střídání hostů. Droppu nahradil Poliaček.

82. Žlutou kartou je potrestán Kukec.

86. Hra se odbývá daleko od brány Sparty, a tak to vypadá, že Sparta už o tři body nepřijde.

88. Poliaček zbytečně fauluje zezadu uprostřed hřiště, vidí za to žlutou kartu.

90.+1 Krejčí je stažen ze hřiště a publikum jeho dnešní výkon oceňuje potleskem vestoje. Nahrazuje ho Juhar.

90.+3 Zápas právě skončil.

- Tři body tedy získala Sparta. Po bídné první půli se především Sparta zvedla a po několikaminutovém tlaku se prosadila i střelecky. Prim hráli především její mladíci Přikryl a Krejčí.

- To je pro dnešek vše, přeji Vám hezký zbytek večera!