Slovácko i v devíti veze ze hřiště Bohemians 1905 remízu

19. 8. 2013 19:55
Fotbalisté 1. FC Slovácko dokázali v zápasu dvou týmů zespodu tabulky Gambrinus ligy uhrát na hřišti Bohemians 1905 uhrát remízu 1:1, přestože zápas dohrávali bez dvou vyloučených hráčů.
Fotbalisté Bohemians 1905 neudrželi v zápase se Slováckem jednobrankové vedení, přestože hráli přesilovku a navíc závěr zápasu dohrávali proti devíti hráčům soupeře. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté 1. FC Slovácko dokázali v zápasu dvou týmů zespodu tabulky Gambrinus ligy uhrát na hřišti Bohemians 1905 cennou remízu 1:1, protože zápas dohrávali bez dvou vyloučených hráčů.

Bohemians se díky bodovému zisku odpoutali ze dna tabulky a posunuli se na 14. příčku. Čtyři body má na svém kontě i Slovácko, které se posunulo na 13. místo.

I když bylo Slovácko v první půli jednoznačně lepším týmem, tři stoprocentní gólové šance neproměnilo, naopak klokani po hlavičce kapitána Josefa Jindřiška po přímém kopu otevřeli skóre.

Ve druhé půli se změnil obraz hry, jenže domácí Hora nejprve v dobré pozici netrefil branku a poté trefil tyč.

Slovácko i v deseti vyrovnalo

A i když Slovácko od 60. minuty hrálo bez vyloučeného obránce Kubáně, o šest minut později vyrovnalo zásluhou přesné hlavičky Jiřího Valenty po rohovém kopu.

V 76. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen i útočník Slovácka Ondřejka, za protesty byl pak navíc vykázán na tribunu trenér hostujícího týmu Svatopluk Habanec.

Bohemians však dvojnásobná přesilovka vůbec nevyšla, ve zbytku zápasu si totiž žádnou gólovou šanci nevyužila.

Výsledky 5. kola:

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branky: 33. Jindřišek - 66. Valenta. Rozhodčí: Ochotnický - Urban, Hrabovský. ŽK: Hora - Kuncl, Ondřejka, Petr, Kubáň, Melichárek. ČK: 59. Kubáň, 75. Ondřejka. Diváci: 4053.
Bohemians: Berkovec - Kalina, J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec, J. Rada, Hora (84. Klavík), Jindřišek, Kolář (69. Bartek) - Ndiaye (57. M. Štochl). Trenér: Weber.
Slovácko: Melichárek - Kuncl (84. Mezlík), Košút, Trousil, Kubáň - Daníček (57. T. Rada) - Volešák (74. Martan), Petr, Valenta, Kerbr - Ondřejka. Trenér: Habanec.

Slavia Praha - FK Teplice 0:7 (0:2)

1. Plzeň 5 4 1 0 14:2 13
2. Sparta 5 4 1 0 11:4 13
3. Liberec 5 4 0 1 6:6 12
4. Teplice 5 3 2 0 14:5 11
5. Mladá Boleslav 5 2 2 1 10:5 8