Rosickému premiéra proti Dortmundu nevyšla, Čech má nulu

22. 10. 2013 23:00
Fotbalisté Barcelony remizovali ve šlágru 3. kola Ligy mistrů na hřišti AC Milán 1:1 a se sedmi body se udrželi v čele skupiny H.
Podívejte se na góly v západe Arsenal - Dortmund | Video: youtube.com

Praha - Kapitánovi fotbalové reprezentace Tomáši Rosickému nevyšel v dresu Arsenalu jeho první duel proti bývalému klubu Dortmundu. Londýňané v dnešním šlágru 3. kola základních skupin Ligy mistrů prohráli s Borussií doma 1:2, rozhodující gól dal v 82. minutě Lewandowski.

Uspěl naopak brankář Petr Čech, který s Chelsea vyhrál 3:0 na půdě Schalke. V dalším šlágru dne remizoval AC Milán s Barcelonou 1:1, Atlético Madrid jako jediné vyhrálo všechny tři dosavadní duely.

Na Arsenalu rozhodl Lewandowski

Rosický si proti Dortmundu, odkud v létě 2006 přestoupil do Arsenalu, zahrál poprvé. Při předešlém měření sil obou týmů předloni chyběl kvůli zranění. Jeho současný zaměstnavatel dnes prohrával po šestnácti minutách poté, co domácí záložník Ramsey hrubě chyboval před vlastním vápnem a Armén Mchitarjan trestal přesnou střelou k tyči.

Arsenal se snažil zvednout Rosický, v 38. minutě domácí po jeho střele už téměř slavili, jenže na brankové čáře odvrátil Hummels. Srovnat se "kanonýrům" povedlo až za tři minuty, když se nadvakrát prosadil Giroud.

Po pauze ovládl střed hřiště Arsenal, gól ale nedal ani střídající Cazorla a osm minut před koncem za to domácí pykali. Po brejku na zadní tyči skóroval Lewandowski. Londýňané prohráli poprvé po 12 soutěžních duelech a pokazili kouči Wengerovi oslavu dnešních 64. narozenin.

Oba týmy mají v tabulce šest bodů stejně jako Neapol, která zvítězila v Marseille 2:1 brankami Callejóna a Zapaty. Domácí Olympique je po třech zápasech bez bodu a má skóre 2:7.

Oslabené AC vybojovalo s Barcou remízu

Barcelona byla před šlágrem v Miláně jasným favoritem, v předešlých dvou sezonách prohrála s AC jediný z šesti vzájemných soubojů. "Rossoneri", oslabeni o několik ofenzivních opor, přesto začali lépe a už po devíti minutách vedli. Prosadil se Robinho, dříve hráč barcelonského rivala Realu Madrid.

V polovině první půle ale po chybě domácí obrany srovnal uzdravený kanonýr Messi a připsal si čtvrtý gól v této sezoně Ligy mistrů. Celkově nastřílel v 81 zápasech prestižní soutěže 63 gólů.

Barcelona ztratila ve skupině první body, přesto zůstala v čele tabulky o dva body před AC Milán. Na třetí místo se posunul Celtic Glasgow po výhře 2:1 nad Ajaxem Amsterodam. Skotský mistr dal své první góly ve skupině a získal premiérové body.

Čech vychytal čisté konto

Chelsea na úvod skupiny nečekaně doma podlehla Basileji, poté ale zvládla dva venkovní duely. Po minulé výhře na hřišti Steauy Bukurešť uspěla i v Gelsenkirchenu proti Schalke 04 a slavila první vítězství na německé půdě po čtyřech zápasech.

Za triumf Londýňané vděčili hlavně Torresovi, jemuž skvěle vyšlo jubilejní 100. soutěžní utkání za Chelsea. Nejprve hlavou už po pěti minutách otevřel skóre a v druhé půli pak dobře zakončil brejk. Skóre uzavřel Hazard.

Čech si vysloužil čisté konto několika dobrými zákroky a prožil v Gelsenkirchenu lepší večer než před šesti lety, kdy musel v areně Schalke po poločase střídat kvůli zranění. Chelsea se bodově dotáhla na Schalke v čele tabulky. O dva body zpět je Basilej, která v závěru přišla o vítězství v Bukurešti.

Atlético deklasovalo Junovu Austrii

Do sestavy Austrie Vídeň se po zranění vrátil český útočník Tomáš Jun, moc radosti si ale neužil. Lídr skupiny Atlético Madrid zmrazilo rakouského šampiona hned v úvodu. V osmé minutě otevřel skóre García, další dvě trefy přidal Costa. Atlético vyhrálo i třetí zápas ve skupině, naopak Austria nenavázala na překvapivý bod z Petrohradu.

Zenit hrál v minulém kole proti vídeňskému celku dlouho v oslabení, dnes na hřišti Porta si zase vyzkoušel přesilovku po rychlém vyloučení Herrery z šesté minuty. Využít ji dokázal až čtyři minuty před koncem Keržakov.