Schick a spol. neměli nárok. Debakl Bayeru ve šlágru dokonala obří minela gólmana

Sport Sport
1. 10. 2022 11:27
Fotbalový Leverkusen se dál trápí, v pátek inkasoval čtyřgólový příděl ve šlágru německé Bundesligy od Bayernu Mnichov. Za poražené odehrál první hodinu český útočník Patrik Schick, v 75. minutě nastoupil i Adam Hložek. Proti bavorskému velkoklubu ovšem neměli nárok oni ani jejich spoluhráči, debakl podtrhla závěrečná trefa po málo vídané chybě brankáře Lukase Hradeckého. Podívejte se na sestřih.
Sestřih utkání Bayern Mnichov - Leverkusen | Video: Asociated Press
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Bývalý šéf Theranosu Balwani půjde za podvod na 13 let do vězení

Soud poslal na téměř 13 let do vězení bývalého prezidenta farmaceutické společnosti Theranos Rameshe "Sunnyho" Balwaniho. Odsouzen byl za podvod vůči investorům, zákazníkům i pacientům. Informovala o tom agentura AP.

V listopadu přitom za stejný čin poslal soud do vězení i zakladatelku Theranosu Elizabeth Holmesovou, té udělil trest v délce 11 let a tři měsíce. Firma Theranos slibovala revoluci v medicíně, konkrétně technologii výrazně zjednodušující krevní testy, která se později ukázala jako vadná.

Společnost Theranos, která byla založena v roce 2003, vyvíjela technologii pro laboratorní analýzu, při které by místo klasických odběrů stačila jediná kapka krve. Pochybnosti se objevily, když americký list The Wall Street Journal začal na podzim 2015 zveřejňovat sérii článků, ve kterých bývalí zaměstnanci tvrdili, že krevní testy prováděné Theranosem jsou nespolehlivé. Z podvodů byla obviněna právě zakladatelka firmy Holmesová a její milenec, bývalý prezident společnosti Ramesh Balwani.

Zdroj: ČTK
Další zprávy