Rozhodčí záměrně ovliňují ligu, čílí se šéf Slavie

Ivo Pospíšil
3. 12. 2007 9:14
Slavia Praha - Mladá Boleslav 1:1 (0:1)
Ani v utkání s Boleslaví nedokázala Slavia zvítězit
Ani v utkání s Boleslaví nedokázala Slavia zvítězit | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Ostrou debatu o výkonech rozhodčích vyvolal nedělní zápas fotbalové ligy mezi Slavií a Mladou Boleslaví.

Rozhodčí Pavel Královec se v utkání dopustil řady chyb a svými výroky v různých fázích duelu poškodil obě mužstva.

Trenéři obou týmů - vědomi si toho, že v den utkání nesmějí kritizovat výkon rozhodčího - se shodli pouze na tom, že Královec byl hlavní postavou zápasu.

Ostrou kritiku za ně obstaral člen představenstva Slavie Tomáš Rosen. Rozhodčího obvinil z ovlivnění utkání a zašel ještě dál, když naznačil, že jde o záměrnou a cílenou snahu. Podle Rosena navíc chyby rozhodčích kryje jejich komise, která má na jejich činnost dohlížet.

Když se uprostřed pozápasové tiskové konference Rosen dozvěděl, že rozhodčí dostal lehce podprůměrnou známku čtyři, bouchly v něm saze. "On má dostat nulu, nebo mínus čtyřku," řekl rozhořčeně.

Pražská Slavia remizovala v nedělním utkání 15. kola fotbalové Gambrinus ligy s Mladou Boleslaví 1:1. Dosavadnímu lídrovi soutěže nepomohla k vítězství ani hodinová přesilovka, která se mu naskytla po vyloučení Hrdličky.

Do večerního zápasu vstoupila aktivněji domácí Slavia, v jejíž sestavě se také objevil navrátilec Vladimír Šmicer. Právě ten jako první v 10. minutě prověřil brankáře Středočechů Pižanowského. O čtyři minuty později hlavičkoval v obrovské šanci také Marek Suchý. Brankář hostů však jeho šanci i následnou dorážku Krajčíka skvěle zlikvidoval.

Boleslavští na sebe poprvé výrazněji upozornili v 19. minutě, ovšem hned to stálo za to. Matějovského přihrávku skvěle zakončoval Kysela, avšak gólman Vaniak zachránil výborným reflexivním zákrokem.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Ve 30. minutě už ale byl brankář domácích překonán. Matějovského přímý kop tečoval v pádu Jan Rajnoch a dostal hosty do vedení.

Spokojenost boleslavských však vydržela pouze tři minuty. Do souboje Rajnocha s Gebresselasiem se nešťastně přimotal také Tomáš Hrdlička a rozhodčí Královec ho poté mylně označil za hlavního viníka zákroku.

Ex-slavistický záložník tak obdržel druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Hosté však kompaktním výkonem udrželi do poločasového hvizdu jednobrankové vedení.

Boleslav ve druhém poločase vítězství neudržela

Trenér Slavie Karel Jarolím přichystal do druhého poločasu několik změn. Na podporu ofenzivy přišli Milan Ivana a Ladislav Volešák.

Jablonec se dál trápí. Prohrál na Žižkově - více ZDE

Šance domácích se poté logicky objevily ihned po zahájení druhého poločasu. Ivanovu dobře umístěnou ránu však opět skvěle vyrazil Pižanowski a následná dorážka Šenkeříka mířila těsně vedle tyče.

Domácí se však dočkali vyrovnání přesně po hodině hry. Daniel Pudil dostal skvělou přihrávku za obranu a přesně mířenou střelou prostřelil Pižanowského.

Fotbalisté Olomouce a Zlína v závěru vydřeli remízy - čtěte ZDE

Vstřelená branka však dosavadního lídra ukolébala a slávisté si dlouho žádnou další šanci nevypracovali. Strhnout vítězství mohl nakonec pak ještě Volešák, ovšem ten ve svých šancích zakončoval nepřesně.

Fanoušci na Strahově pak v závěru bouřili poté, co Procházka strhl v pokutovém území Necida. Sudí Královec ale penaltu nezapískal, a tak si Boleslav odváží z Prahy bod za remízu 1:1.

Slavia tak nevyužila možnost zvýšit náskok v čele tabulky. Červenobílí mají na kontě aktuálně 32 bodů. Druhé Teplice ztrácí body dva. Mladá Boleslav je s 18 body desátá.

Slavia Praha Mladá Boleslav 1:1 (0:1)
60. Pudil - 30. Rajnoch
Slavia: Vaniak - Hubáček, Brabec, Suchý, Krajčík - Pudil, Tavares, Belaid (46. Volešák), Gebreselassie (46. Ivana) - Šmicer (75. Necid), Šenkeřík
M.Boleslav: Pižanowski - Voříšek, Kopic, Rajnoch, Procházka - Kalina, Matějovský, Hrdlička - Táborský (56. Sedláček), Mendy (79. Mašek), Kysela (68. Vaněček)