Rooneyho penalty zajistily Manchesteru výhru v Galati

18. 10. 2011 22:55
První vítězství v LM slaví i City, rozhodl Agüero
Wayne Rooney.
Wayne Rooney. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalové kluby z Manchesteru ve třetích zápasech základních skupin Ligy mistrů konečně vyhrály.

United se sice na půdě rumunského mistra Otelul Galati dlouho trápili, ve druhé půli ale rozhodl o výhře dvěma proměněnými penaltami Wayne Rooney.

Anglický šampion přitom dohrával o deseti bez vyloučeného stopera Nemanjy Vidiče, který několik minut po prvním gólu předvedl ostrý šlapák.

Fans Bayernu pobodali v Neapoli útočníci na mopedech
Výklep, či zázrak? Tipněte si zápas Barcelona - Plzeň
Po Španělsku Barca. Kolář se opět projede na kolotoči

V případě Manchesteru City to dlouho vypadalo na další nezdar v milionářské soutěži. Villareal se totiž na půdě favorita ujal vedení již po čtyřech minutách hry. Trefil se Cani.

Citizens ale zabrali v závěrech obou poločasů. Ve 43. minutě jim vlastním gólem pomohl zkušený obránce Marchena, který srazil za záda vlastního gólmana centr Kolarova. A vítězný gól si Manchester schoval až na samotný závěr zápasu. O třech bodech pro domácí rozhodl ve třetí minutě nastaveného času střídající Sergio Agüero.

Duel nabídl kromě dramatického vývoje také českou stopu. Zápas totiž řídili čeští rozhodčí v čele s hlavním sudím Pavlem Královcem.

Sergio Agüero.
Sergio Agüero. | Foto: Reuters

Ve druhém zápase skupiny A remizovala Neapol s Bayernem Mnichov. Suverénně hrající bavorský velkoklub znovu zahájil ve famózním stylu a po necelých dvou minutách šel po gólu Toniho Kroose do vedení.

Brankář Bayernu Manuel Neuer přišel o svou 1147 minut dlouhou neprůstřelnost v soutěžních utkáních ve 39. minutě. Přihrávku Hamšíka si do vlastní sítě srazil Badstuber.

Bayern mohl po přestávce udržet svou stoprocentní bilanci v Lize mistrů, kanonýr Mario Gómez ovšem selhal při exekuci pokutového kopu.

Real v pohodě rozstřílel Lyon

Real Madrid přivítal na Santiago Bernabeu jednoho ze svých nejneoblíbenějších soupeřů. Francouzský Lyon ale tentokrát nekousal. Skóre otevřel Karim Benzema, po přestávce přidali další góly Khedira, Özil a Sergio Ramos.

Inter Milán si po tragických výkonech v Serii A spravil chuť v Lille. Ve 21. minutě rozhodl o hubené výhře italského velkoklubu Pazzini.

Lille bylo lepší, ale kvalitní defenzivu Interu překonat nedokázalo.

Jediným českým fotbalistou, který se v úterních zápasech podíval na trávník, byl obránce Trabzonsporu Ondřej Čelůstka. Jeho tým ale na hřišti CSKA Moskva prohrál vysoko 0:3.

Utkání 3. kola základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Manchester City - Villarreal 2:1 (1:1)
Branky: 43. vlastní Marchena, 90.+3 Agüero - 4. Cani. Rozhodčí: Královec (ČR).

Neapol - Bayern Mnichov 1:1 (1:1)
Branky: 39. vlastní Badstuber - 2. Kroos. Rozhodčí: Benquerenca (Port.).

Skupina B:

Lille - Inter Milán 0:1 (0:1)
Branka: 21. Pazzini. Rozhodčí: Webb (Angl.)

CSKA Moskva - Trabzonspor 3:0 (1:0)
Branky: 29. a 86. Doumbia, 76. Cauna. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.). Diváci: 25.000.

Skupina C:

Otelul Galati - Manchester United 0:2 (0:0)
Branky: 64. a 90+2. Rooney obě z pen. Rozhodčí: Brych (Něm.). ČK: 89. Perendija - 66. Vidič.

Basilej - Benfica Lisabon 0:2 (0:1)
Branky: 20. Bruno César, 75. Cardozo. Rozhodčí: Kassai (Maď.). ČK: 86. Emerson (Benfica).

Skupina D:

Dinamo Záhřeb - Ajax Amsterodam 0:2 (0:0)
Branky: 49. Boerrigter, 89. Eriksen. Rozhodčí: Grafe (Něm.).

Real Madrid - Lyon 4:0 (1:0)
Branky: 19. Benzema, 47. Khedira, 55. Lloris vlastní, 81. Sergio Ramos. Rozhodčí: Cakir (Tur.).