Fans Bayernu pobodali v Neapoli útočníci na mopedech

ČTK ČTK
18. 10. 2011 20:40
Muži naštěstí utrpěli jen lehká zranění
Foto: Reuters

Neapol - Čtyři fanoušci Bayernu Mnichov museli před dnešním utkáním Ligy mistrů v Neapoli vyhledat lékařské ošetření poté, co byli v ulicích města pobodáni.

V pozdních pondělních hodinách utrpěli lehká zranění při procházce městem muži ve věku 42 a 47 let. Na policii vypověděli, že je bodli do zad nožem útočníci na mopedech.

Dnes odpoledne byli pobodáni další dva muži poblíž stadionu San Paolo. Jednomu z nich zasáhl nůž koleno.

"Takového příhody poškozují slavnostní náladu a pozitivní očekávání ve městě," odsoudil incidenty starosta Neapole Luigi de Magistris.

 

Právě se děje

před 32 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy