První ztráta: Plzeň v Teplicích jen remizovala, Sparta dýchá

20. 4. 2015 19:51
Dohrávka 24. kola Synot ligy.
Teplice - Plzeň - ilustrační foto
Teplice - Plzeň - ilustrační foto | Foto: Tomáš Liška

Teplice - Fotbalisté Plzně pouze remizovali ve 24. kole Synot ligy na půdě Teplic 0:0 a náskok na druhou Spartu tak navýšili jen na rozdíl šesti bodů. Pro Západočechy to je první jarní bodová ztráta.

25 minut čekali diváci na teplických Stínadlech na ohrožení jedné z branek, do té doby byla k vidění poměrně nezáživná hra, které disponovala především pozorná obranná činnost obou celků.

Po ní však plzeňská Viktoria postupně navyšovala svůj tlak, což vyvrcholilo nebezpečnými střeleckými pokusy z její strany. K otevření skóre byl blízko Rajtoral, po centru Kovaříka však bez přípravy zakončoval pouze do břevna. O pár minut později se před bránu domácích prodral Mahmutovič, ale z metru přestřelil bránu. Gólem neskončila ani dělovka Procházky zpoza vápna, jelikož jeho rána orazítkovala podruhé v utkání Grigarovu horní tyč. A když domácí odolali i dalšímu plzeňskému náporu, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli Tepličtí hru relativně vyrovnali a i oni se dostali k ohrožení soupeřovy branky. Hlavička Potočného ale skončila pouze v náruči Kozáčika a Litsingiho únik zastavil na poslední chvíli Limberský.

Poté na druhé straně zahrozili opět hosté. Rajtoral v pokutovém území ze vzduchu sklepl na Holendu, který těsně předtím v utkání nahradil Mahmutoviče, plzeňský útočník však pouze navázal na své kolegy z první půle a potřetí v zápase rozezněl konstrukci teplické brány.

Následně se neujal ani přímý kop Kovaříka, který Grigar bravurně vytěsnil na rohový kop, a tak utkání pomalu a jistě směřovalo k bezbrankové remíze. V závěru utkání měl ještě rozhodnutí na své kopačce Vaněk, ale po přihrávce Kovaříka zamířil mimo. Teplice si následně svůj jednobodový zisk už pohlídaly. Plzeň tak po konečném výsledku 0:0 navýšila své vedení v tabulce o jeden bod a na druhou Spartu má už šestibodovou rezervu.

24. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Emanuel - Nádvorník, Caletka. ŽK: Krob, Potočný - Limberský. Diváci: 8671.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jablonský, Krob - Hora, Ljevakovič, Vachoušek, Táborský (90.+3 Matula), Litsingi (90.+4 Takács) - Potočný (87. Chukwuma). Trenér: P. Rada.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Procházka, Limberský - Petržela (65. Pilař), Hrošovský, Hořava, Vaněk, Kovařík - Mahmutovič (60. Holenda). Trenér: M. Koubek.

1. Plzeň 24 19 3 2 54:17 60
2. Sparta 24 17 3 4 41:12 54
3. Jablonec 24 15 5 4 45:17 50
4. Mladá Boleslav 24 11 4 9 33:27 37
5. Dukla 24 9 7 8 27:32 34
6. Teplice 24 8 9 7 36:26 33