Příbram vyhrála poprvé v sezoně, schytala to Plzeň

7. 10. 2012 19:29
České Budějovice v Jablonci vedly, David Lafata ale otočil skóre.

Jablonec - Fotbalisté Jablonce jsou zpět v čele Gambrinus ligy. Severočeši zvládli domácí zápas proti Českým Budějovicím díky dvěma brankám kanonýra Davida Lafaty

Hosté brzy vedli po trefě Řezníčka, ale Lafata ještě v první půli vyrovnal. Domácí zápas rozhodli až v závěrečných minutách. Lafata byl faulován ve vápně a pokutový kop sám proměnil. Po penaltě dostal hostující stoper Tomáš Řepka za protesty od rozhodčího Fraňka nejprve žlutou, a poté i červenou kartu.

Lafata a Tecl už nastříleli devět branek

Jablonecký střelec Lafata se díky dvěma gólům vyšvihl do čela tabulky střelců s devíti góly. Stejně branek nastřílel i jihlavský Tecl, o branku méně dal olomoucký Ordoš.

Stejnou možnost jít zpět do čela nevyužila Viktoria Plzeň. Jeden z favoritů ligy totiž prohrál na hřišti Příbrami, která dokázala zvítězit vůbec poprvé v sezoně. Rozhodující gól dal v první půli domácí Mareš.

Viktoriáni, kteří se museli obejít bez zraněného kapitána Pavla Horvátha, měli více ze hry a vypracovali si také dostatek příležitostí. Jenže skvěle zachytal příbramský brankář Hruška a rozhodčí Příhoda nereflektoval na několik pokusů hostí vymodlit si pokutový kop. Plzeň prohrála podruhé v sezoně, přišla o svou sérii šesti zápasů bez porážky a je třetí o tři body za Jabloncem a o bod za Sigmou Olomouc.

Liberec padl v Brně, inkasoval v nastavení

Mistrovský Liberec zaznamenal třetí porážku v letošním ročníku ligy a zůstává ve druhé polovině tabulky. Slovan tentokrát prohrál v Brně 1:2. Po bezbrankovém poločase šli do vedení Moravané, trefil se Zavadil.

Třináct minut před koncem ale srovnal Bosančič a vypadalo to na dělbu bodů. Závěr se však libereckým nepovedl. Vácha byl vyloučen a ve druhé minutě nastavení rozhodl zápas svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Daniel Přerovský.

Brňané se díky výhře vyhoupli na čtvrté místo tabulky o bod před pražskou Spartu. Ta má ovšem pondělní dohrávku proti Baníku Ostrava k dobru.

Teplice vyhrály teprve podruhé v sezoně

Fotbalisté Teplic se dostali ze sestupového pásma. Severočeši získali tři body teprve podruhé v sezoně, když Na Stínadlech zdolali Jihlavu 3:1. Vítěznou premiéru tak zažil nový kouč teplických Zdeněk Ščasný.

Domácí šli do vedení už po deseti minutách, mezi střelce se zapsal juniorský reprezentant Egon Vůch. Na konci první půle ale svým devátým gólem v sezoně srovnal kanonýr Tecl.

Utkání rozhodl po hodině hry precizně zahraný přímý kop Marka Jarolíma. Teplice výsledek zpečetily v samém závěru zápasu ještě jedním gólem, který si připsal Podaný.

10. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:1)

Branky: 24. a 87. z pen. Lafata - 11. Řezníček. Rozhodčí: Franěk - Nádvorník, Jiřík. ŽK: Zoubele, Čížek - Lengyel, Markovič, Hudson, Táborský, Řepka. ČK: 87. Řepka. Diváci: 2018.

Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, F. Novák - Kopic (67. Zoubele), Čížek, Piták (90. Štochl), Loučka, Kovařík (74. Jablonský)- Lafata. Trenér: Kotal.

Č. Budějovice: Daněk - Riegel (82. P. Novák), Řepka, Lengyel, Machovec - Markovič, Javorek, Otepka (75. Rýdel), Sandro (69. Hudson) - Táborský, Řezníček. Trenér: Soukup.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 2:1
(0:0)

Branky: 57. Zavadil, 90.+2 Přerovský - 78. Bosančič. Rozhodčí: Jílek - Košec, Tacina. ŽK: Šoljič - Vácha, Šural. ČK: 86. Vácha. Diváci: 3001.

Brno: Petr - Král, Brabec, Pernica, Husár - Glaser (63. Pašek), Zavadil (83. Sus), Šoljič, Lutonský - Halaška (80. Přerovský), Mezlík. Trenér: Čuhel.

Liberec: Hauzr - Ljulka (79. Blažek), Nezmar, Kelič, Fleišman - Kušnír, Štajner, Vácha, Daniel (62. Bosančič) - Rabušic (62. Delarge), Šural. Trenér: Šilhavý.

FK Teplice - Jihlava 3:1
(1:1)

Branky: 10. Vůch, 60. Jarolím, 90.+2 Podaný - 42. Tecl. Rozhodčí: Kocourek - Wilczek, Vysloužil. ŽK: Vůch, Rosa - Masopust, Rada, Šourek. Diváci: 2650.

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Vůch (80. Kerič), Ljevakovič (90.+2 Melunovič), Jarolím, Podaný - Vachoušek - Mahmutovič (88. Jindráček). Trenér: Ščasný.

Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (68. Mešanovič), Koloušek (75. Sedláček), Rada (68. Kučera), Karlík, Vaculík - Tecl. Trenér: Komňacký.

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 1:0
(1:0)

Branka: 17. Mareš. Rozhodčí: Příhoda - J. Paták, Hájek. ŽK: Divíšek, Dejmek - Procházka, Šlapák, Limberský. Diváci: 2800.

Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Mišůn, Divíšek (74. Pleško) - Mareš (82. P. Pilík), Krbeček, Kalivoda. T. Pilík (62. Koukal), Šlapák - Střihavka. Trenér: Marko.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský (87. Hejda), Ševinský, Limberský - Darida, Procházka (57. Štípek) - Rajtoral, Hanousek (64. Zeman), Ďuriš - Bakoš. Trnér: Vrba.

1. Jablonec 10 6 3 1 21:10 21
2. Olomouc 10 5 4 1 14:7 19
3. Plzeň 10 5 3 2 18:9 18
4. Brno 10 5 2 3 17:18 17
5. Sparta 9 5 1 3 14:9 16
6. Slavia 10 3 5 2 14:10 14