Přestřelili? Plzeňští si dělali legraci z hendikepu Ježka. Ten to bere s úsměvem

Sport Sport
27. 9. 2015 17:36
Pamatujete? Minulý týden se nejúspěšnější paralympijský cyklista opřel ve svém facebookovém statusu do Davida Limberského. Plzeňský fotbalista nejprve naboural v Praze své luxusní auto, při následném ligovém duelu přes všechna pokání oslavil vstřelení branky točením volantu. Bylo jasné, že si fanoušci Viktorky při první příležitosti na Ježkův výrok o integraci mezi hendikepované sportovce vzpomenou. Jejich reakce během sobotního šlágru osmého kola Synot ligy mezi Plzní a Libercem ale mnohé pobouřila.
SL, PLzeň-Liberec: choreo  fanoušků Plzně
SL, PLzeň-Liberec: choreo fanoušků Plzně | Foto: Tomáš Liška

Plzeň – Pamatujete? Minulý týden se nejúspěšnější paralympijský cyklista Jiří Ježek opřel ve svém facebookovém statusu do Davida Limberského. Plzeňský fotbalista nejprve naboural v Praze své luxusní auto, při následném ligovém duelu přes všechna pokání oslavil vstřelení branky točením volantu.

Bylo jasné, že si fanoušci Viktorky při první příležitosti na Ježkův výrok o integraci mezi hendikepované sportovce vzpomenou. Jejich reakce během sobotního šlágru osmého kola Synot ligy mezi Plzní a Libercem ale mnohé pobouřila.

"Ježek má vztek, že nemůže pít i do druhé nohy," vytáhli příznivci úřadujícího mistra během zápasu nad své hlavy. Naráželi tak na fakt, že Ježek má od svých jedenácti let protézu pravé nohy poté, co vběhl pod kola nákladnímu vozu.

"Ubohé," odsoudila kreativitu Plzeňských většina komentujících na sociálních sítích. Daleko smířlivěji okomentoval jejich počínání sám čtyřicetiletý hendikepovaný cyklista.

"Díky fanouškům Viktorie Plzeň za vtipnou reakci na moji kritiku chování D. Limberského. Mám radost, že humor ještě žije! Takhle to má vypadat!! A protože Viktorka včera vyhrála, gratuluju a dám si na jejich zdraví dneska i do druhý nohy," napsal na svůj facebookový profil skvěle naleděný Ježek.

Ten se totiž právě vrátil z Evropského poháru paralympijských cyklistů, kde v časovce obsadil o 0,4 sekundy skvělé druhé místo. Kromě výhry Viktorky tak chce oslavit i svůj úspěch.

Fotbalovou terminologií – po vzájemné "přestřelce" už vede nad Plzní 3:0, když dva góly vstřelil sám a soupeř mu navíc pomohl jedním vlastencem. Kdo se tím může pochlubit?

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Do čela jihomoravské kandidátky dosadilo vedení ČSSD Onderku, 14 kandidátů z ní odešlo

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Upozornil na to Deník N. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala.

Centrální vedení na místo lídra dosadilo statutárního místopředsedu ČSSD Romana Onderku namísto Břetislava Štefana, pro něhož hlasovalo 85 procent členů jihomoravské organizace. Dalším zásahem bylo posunutí Kateřiny Valachové na vyšší pozici, konkrétně na druhou za Onderku.

"Důvodem je nerespektování vnitrostranické demokracie. Vznikal tady u nás tým, který chtěl lidem ukázat, že sociální demokracie se dokáže modernizovat a komunikovat jinak. Jižní Morava měla být symbolem pozitivní změny. Chtěli jsme udělat změnu bez okoukaných tváří a otřepaných frází," řekl ČTK Štefan.

Spolu s ním kandidátku opustilo dalších 13 lidí, mimo jiné starosta Kunštátu Zdeněk Wetter, místostarosta Boskovic Petr Malach nebo vědkyně a vysokoškolská pedagožka Helena Pluháčková.

Roman Onderka, bývalý brněnský primátor, na krajské kandidátce úplně chyběl, vedení strany jeho dosazení do čela kandidátky zdůvodnilo tím, že na tomto místě mají v krajích stát lidé s největší šancí na získání důvěry voličů.

Na kandidátce nyní zůstalo 20 kandidátů.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Dálnice D8 je kvůli nehodě uzavřená, jeden vůz skončil v příkopu, čtyři lidé jsou zranění

Dálnice D8 je na 42. kilometru ve směru na Německo zavřená kvůli nehodě automobilu, který se převrátil přes střechu a skončil v příkopu. Komunikace bude policejního webu uzavřená zhruba do 21:00. Čtyři lidé jsou lehce zraněni, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

"Osoby odvezla záchranná služba do nemocnic," doplnil mluvčí. Na místě podle něj zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy