Pohár pro mistra bude na stadion převezen na poslední chvíli

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
29. 5. 2013 7:30
Za pět minut dvanáct nebo možná až pět minut po dvanácté. Tímto způsobem bude probíhat v sobotu večer předávání originálu poháru pro vítěze letošního ročníku Gambrinus ligy.
Bude převezen originál poháru pro vítěze Gambrinus ligy do Hradce Králové, nebo zůstane v Praze?
Bude převezen originál poháru pro vítěze Gambrinus ligy do Hradce Králové, nebo zůstane v Praze? | Foto: CPA

Praha - Za pět minut dvanáct nebo možná až pět minut po dvanácté. Tímto způsobem bude probíhat v sobotu večer předávání originálu poháru pro vítěze letošního ročníku Gambrinus ligy.

Pohár totiž bude během zápasů závěrečného 30. kola ve studiu České televize na Kavčích horách a teprve podle průběhu duelu mezi Hradcem Králové a Viktorií Plzeň a pražského derby mezi Spartou a Duklou bude převezen na místo, kde jej budou nadcházející šampioni přebírat.

"Operativně bude pohár převezen podle vývoje zápasů v Hradci a na Letné na stadion, kde se bude titul slavit. Uděláme všechno pro to, aby mohl být originál předán novým mistrům hned po konci zápasu," řekl Aktuálně.cz Daniel Hajný, ředitel komunikace profesionálních soutěží FAČR.

Bude předávat pohár i Pelta?

Jak dlouho si mistr bude moci originál poháru uchovat ve svém držení, ještě není rozhodnuto.

"Je jisté, že si hráči originál poháru nějakou dobu ponechají, ještě však není jisté, na jak dlouho. Poté bude odvezen zpět do sídla svazu a hráčům bude na stálo ponechána kopie," přiznal Hajný.

Jisté není ani to, zda pohár předá předseda FAČR Miroslav Pelta.

"Pánové Lubas (Ivo, ředitel oddělení prof. fotbalu) i Rajchl (Jindřich, místopředseda FAČR) budou předávání přítomni, už v neděli byli přítomni v Plzni. Ještě ale není rozhodnuto, kdo bude na kterém stadionu. Stejně tak ještě není jasné, zda bude pohár předávat pan Pelta," dodal Hajný.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražská burza znovu zaznamenala nejvýraznější pokles od června 2016

Index PX klesl o 2,91 procenta na 1002,24 bodu. Podobně výrazný propad postihl burzu už v pondělí, kdy index PX oslabil o 2,81 procenta. Burza ztratila už pošesté v řadě. Propad ji přiblížil hranici 1000 bodů, pod kterou byla naposledy loni 10. října. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Podle analytiků trhy ztrácejí kvůli obavám z šíření nového koronaviru.

Index PX většinou zaznamenává denní poklesy pouze v desetinách procenta. Jen výjimečně v posledních letech oslabil za jeden den o více než dvě procenta. Už v pondělí po informacích o nových případech nákazy koronavirem v dalších zemích zaznamenala pražská burza největší denní propad od konce června 2016.

Tehdy index PX v některých dnech ztrácel i více než tři nebo čtyři procenta v reakci na referendum ve Velké Británii, ve kterém Britové rozhodli o vystoupení své země z Evropské unie.

Další zprávy