Plzeň s rumunskou Astrou jen remizovala a zůstává poslední ve skupině, alespoň bod zajistil Krmenčík

Aktualizováno 3. 11. 2016 21:57
Ve čtvrtém zápase v základní skupině Evropské ligy nastoupila Viktoria Plzeň v Rumunsku proti tamní Astře Giurgiu. Západočeši potřebovali zvítězit a oplatit tak Astře porážku z domácího zápasu, ale Viktoria v Rumunsku znovu naplno nebodovala a po remíze 1:1 zůstává poslední ve skupině.
Česká liga: Plzeň - Slavia: Michal Krmenčík
Česká liga: Plzeň - Slavia: Michal Krmenčík | Foto: Tomáš Liška

Bukurešť - Fotbalisté Plzně v Bukurešti remizovali s Astrou Giurgiu 1:1, rumunskému soupeři nevrátili minulou domácí prohru 1:2 a ani ve čtvrtém zápase Evropské ligy nezvítězili. Český mistr se třemi body zůstal poslední v tabulce skupiny E. Tu vede s osmi body AS Řím, Austria Vídeň má pět bodů a Giurgiu čtyři.

"Sami víme, že to nemáme ve vlastních rukách, ale šance tam je. Všechno bude záležet na tom, jak bude hrát Austria Vídeň příště doma proti Giurgiu. To nám napoví, jakou budeme mít šanci v posledním utkání s Austrií," řekl na tiskové konferenci trenér Plzně Roman Pivarník.

Do Bukureště skoro nikdo nepřišel

Na téměř prázdném národním stadionu otevřel skóre Alexandru Stan, ještě v úvodní půlhodině vyrovnal Michael Krmenčík, který ve druhé půli trefil břevno. Příští utkání sehraje Plzeň za tři týdny v Římě.

Trenér Viktorie Roman Pivarník udělal tři změny od nedělního zápasu s Duklou. Albánec Kace nastoupil místo Hořavy a Kovařík dostal přednost před Kopicem. Při rozcvičce se navíc zranil levý bek Limberský, kterého zastoupil Matějů.

Po čtvrthodině hry se poprvé vyznamenal brankář Kozáčik reflexivním zákrokem proti Alvesově hlavičce po rohu. V 19. minutě už Astra uspěla. Stan po nákopu za obranu utekl Matějů a postupoval na Kozáčika, který jeho první střelu vyrazil, ale na dorážku už byl krátký.

Plzeň v Evropě srážejí individuální chyby

"Dobře jsme do zápasu vstoupili a dokázali dobře kombinovat. Je škoda, že zase po hrubé chybě našeho hráče jsme inkasovali a museli dotahovat," litoval Pivarník.

Plzeň za šest minut dokázala odpovědět, když se po Petrželově centru z pravé strany trefil hlavou Krmenčík. Nejlepší střelec západočeského týmu zaznamenal sedmou soutěžní trefu v sezoně.

Krátce po změně stran mohla Plzeň znovu udeřit. Hrošovský obešel několik protihráčů, jeho přízemní střelu gólman Lung vytáhl k Petrželovi, ale ten z úhlu minul branku.

Krmenčík měl blízko k vítěznému gólu

V 76. minutě byli hosté gólu ještě blíž: Krmenčíkovu hlavičku po dalším Petrželově centru zastavilo břevno a dorážející Kopic byl v ofsajdu. Plzeňští měli v závěru tlak, ale do dalšího nebezpečného zakončení se už nedostali a prodloužili čekání na výhru v evropských pohárech na 13 utkání.

"Kdo tady byl, tak asi viděl, že na hřišti jsme byli lepší. Stačilo dát ještě druhý gól, pak bychom si to myslím pohlídali. Dal jsem břevno, to je velká škoda," prohlásil útočník Krmenčík. "Posledních 30 minut jsme totálně ovládli zápas, je škoda, že jsme nedokázali dát vítězný gól," dodal Pivarník.

Utkání 4. kola skupiny E fotbalové Evropské ligy:

Astra Giurgiu - Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)

Branky: 19. Stan - 25. Krmenčík. Rozhodčí: Jefet - Davidy, Šimon - Adler, Reinshreiber (všichni Izr.). ŽK: Lovin, Budescu, Lung - Hromada.

před 13 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel požárů, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.