Pelta na lovu. U jednoho stolu už seděl s Vrbou i Paclíkem

Luděk Mádl Luděk Mádl
12. 11. 2013 18:00
Jednání o obsazení pozice reprezentačního trenéra se posunulo. Předseda FAČR Miroslav Pelta už dnes jednal s Pavlem Vrbou i Tomášem Paclíkem.
Muž, o kterého se hraje. Trenér Pavel Vrba. Převezme reprezentaci?
Muž, o kterého se hraje. Trenér Pavel Vrba. Převezme reprezentaci? | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Trenéra Vrbu k reprezentaci před skončením jeho smlouvy v Plzni nepustíme, a ne a ne a ne.

Zhruba tak by se dalo shrnout nedávné mediální vystoupení Tomáše Paclíka, vlastníka Viktorie Plzeň, před cestou do Mnichova k utkání s Bayernem.

Dnes odpoledne už tentýž Tomáš Paclík seděl - i s trenérem Pavlem Vrbou na schůzce s Miroslavem Peltou, předsedou Fotbalové asociace ČR.

Nechyběl ani Adolf Šádek, generální manažer Viktorie.

FAČR o tom informoval v oficiální tiskové zprávě.

"Předmět setkání a jakékoliv další podrobnosti na základě dohody obou stran prozatím nebudou zveřejněny ani komentovány. FAČR i FCVP budou o případném dalším vývoji informovat své mediální partnery i další zástupce sdělovacích prostředků," píše se ve zprávě o schůzce.

Ve hře je samozřejmě Vrbovo angažmá u národního týmu. Smlouva v Plzni mu končí v létě 2015.

Ale lze ji vypovědět už ke 30. červnu 2014. To když bude uplatněna výstupní klauzule. A to lze do pátku 15. listopadu. Informoval o tom dnes jako první isport.cz a deníku Aktuálně.cz v průběhu dne tuto zprávu další zdroje potvrdily.

Podle neoficiálních informací deníku Aktuálně.cz na dnešní schůzce k žádné dohodě nedošlo.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy