Nedvěd v euforii. Jeho Juventus získal mistrovský titul

6. 5. 2012 23:12
Staré dámě pomohla výhra Interu nad AC Milán.
Fotbalisté Juventusu Boriello a Bonucci se radují ze zisku titulu.
Fotbalisté Juventusu Boriello a Bonucci se radují ze zisku titulu. | Foto: Reuters

Řím - Pavel Nedvěd a Stará dáma mohou slavit. Juventus Turín získal první mistrovský titul od nechvalně proslulého korupčního skandálu. První místo v tabulce italské nejvyšší soutěže si fotbalisté Juventusu zajistili kolo před koncem.

Na domácí půdě porazili Cagliari 2:0 a pomohl jim Inter Milán, který v městském derby přestřílel AC Milán 4:2. Rossoneri tedy mohou na obhajobu titulu zapomenout, na Juventus ztrácejí čtyři body.

K titulu zavelel Černohorec Vučinič

Svou letošní neporazitelnost udržel turínský celek i ve 37. kole Serie A. Doma proti Cagliari udeřil už po šesti minutách. Po dlouhatánském pasu Bonucciho skóroval černohorský kanonýr Mirko Vučinič.

Druhý gól Juventusu padl až v závěru utkání, vlastním gólem zpečetil výsledek hostující Canini. Stará dáma si připsala první titul od roku 2003, následné dva triumfy jim totiž sebrala fotbalová exekutiva kvůli korupčnímu skandálu.

Juventus může získat ještě jednu domácí trofej, za dva týdny totiž vyzve ve finále Italského poháru Neapol.

Milito vs. Ibrahimovič 3:2

Svěřencům trenéra Conteho pomohla výhra Interu, který ovládl milánské derby. Domácí vedli od čtrnácté minuty po trefě Argentince Milita. Duel však během dvou minut otočil nejlepší střelec ligy Zlatan Ibrahimovič. Švéd nejprve ve 44. minutě z penalty vyrovnal a minutu po změně stran strhnul vedení na stranu AC.

Jenže pak už skóroval jen Inter. Dvě penalty proměnil Milito, který se blýskl hattrickem a střelecký účet uzavřel Brazilec Maicon.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:

Siena - Parma 0:2 (67. Giovinco, 90.+2 Floccari), Bergamo - Lazio Řím 0:2 (35. Kozák, 90. Cana), Boloňa - Neapol 2:0 (17. Diamanti, 64. Rubin), Novara - Cesena 3:0 (28. a 68. z pen. a 85. Rigoni), Palermo - Chievo 4:4 (10. z pen., 19. a 74. Miccoli, 89. Silvestre - 27. z pen. a 72. Pellissier, 30. Uribe, 46. Luciano), Udine - FC Janov 2:0 (30. Di Natale, 66. Floro Flores), Cagliari - Juventus Turín 0:2 (6. Vučinič, 74. vlastní Canini), Inter Milán - AC Milán 4:2 (14., 52. a 79. obě z pen. Milito, 87. Maicon - 44. z pen. a 46. Ibrahimovic).

1. Juventus Turín 37 22 15 0 65:19 81
2. AC Milán 37 23 8 6 72:32 77
3. Udine 37 17 10 10 50:35 61
4. Lazio Řím 37 17 8 12 53:46 59
5. Neapol 37 15 13 9 64:45 58
6. Inter Milán 37 17 7 13 57:52 58
7. AS Řím 37 15 8 14 57:52 53
8. Parma 37 14 11 12 53:53 53