Argentina začala kvalifikaci díky Messimu výhrou, Suárez odchod z Barcelony oplakal

Aktualizováno 9. 10. 2020 10:57
Kapitán Lionel Messi se postaral o vítězný vstup argentinských fotbalistů do opožděné kvalifikace mistrovství světa 2022. Na prázdném stadionu v Buenos Aires proměnil ve 13. minutě penaltu a zařídil vítězství 1:0 nad Ekvádorem.
Lionel Messi v zápase s Ekvádorem
Lionel Messi v zápase s Ekvádorem | Foto: Reuters

Kanonýr Barcelony Messi měl mít původně stopku na jedno utkání za vyloučení na loňském mistrovství Jižní Ameriky a následné obvinění brazilských pořadatelů z korupce, ale během koronavirové pauzy Argentinci oznámili, že trest je již promlčený.

Ve čtvrtek na prázdném stadionu La Bombonera hráči slyšeli fanoušky jen z reproduktorů a po úspěšné penaltě i pokřiky Messi! Messi!. "Byl to těžký rok pro celý svět, i pro nás Argentince. Mít možnost hrát a rozdávat lidem radost je hrozně fajn. Aspoň na chvíli zapomenou na stres," řekl Messi.

V úvodním z osmnácti kol uspěl i další favorit Uruguay, a to také s pomocí své hlavní hvězdy. Luis Suárez otevřel skóre v 39. minutě rovněž z penalty, kterou sudí nařídil za hru rukou na základě upozornění videorozhodčího. Ten zasahoval i u rozhodující trefy Maxiho Gómeze ve třetí minutě nastavení. Chilané spílali rozhodčím a kritizovali je za to, že řídili zápas jednostranně a jim penalty upřeli.

Suárez si zase postěžoval uruguayským médiím na svůj vynucený odchod z Barcelony. "Zachovali se ke mně natolik nefér, že jsem plakal. Takových dnů bylo víc," řekl třiatřicetiletý útočník, jenž od příchodu z Liverpoolu v roce 2014 dal za Barcelonu 198 soutěžních gólů. Po nepovedené sezoně se jej ale katalánský klub zbavil a novou kapitolu Suárez načal v Atléticu Madrid dvěma góly.

V Asunciónu se týmy Paraguaye a Peru podělily o body po remíze 2:2. Zbývající dva zápasy Brazílie - Bolívie a Kolumbie - Venezuela se budou hrát dnes. V úterý pak bude pro všechny kvalifikace pokračovat znovu. Na MS za dva roky v Kataru postoupí čtyři mužstva, páté sehraje interkontinentální baráž.

Fotbalová republika, díl čtvrtý: Tak bojovali s covidem i Prasekem ve Stěžerech | Video: Sport