Mladá Boleslav uštědřila Plzni první porážku jara. A ještě zahodila penaltu

5. 4. 2016 16:54
Mladá Boleslav a Viktoria Plzeň rozehrály semifinále fotbalového MOL Cupu. Úvodní duel v Boleslavi vyhráli domácí 1:0, výraznou převahu svěřenců Karla Jarolíma přetavil v první porážku Viktorie v jarní části sezony Aleš Čermák.
Mladá Boleslav se raduje z vítězství nad Plzní.
Mladá Boleslav se raduje z vítězství nad Plzní. | Foto: Tomáš Liška

Mladá Boleslav - První porážku v ostrém zápase jarní části sezony si v úterý připsali fotbalisté Viktorie Plzeň. Tým aktuálního lídra tabulky prohrál v Mladé Boleslavi brankou Aleše Čermáka 0:1.

"Škoda, že jsem těch branek nedali víc, protože ty šance jsme měli," uvedl po zápase v rozhovoru pro Českou televizi střelec jediné branky Čermák. "Domácí vyhráli zaslouženě. Nicméně ta šance na postup je, v odvetě se pokusíme uhrát finále," dodal kouč hostů Karel Krejčí.

Dvě tyčky a zahozená penalta

Západočeši do zápasu vyslali spíše rezervní jedenáctku. Oproti sobotnímu duelu proti Jihlavě nastoupili s osmi novými tvářemi, a jasně tak demonstrovali, že jim daleko více než na MOL Cupu záleží na vítězství v Synot lize, kterou po nedělním zaváhání Sparty vedou už o devět bodů. Naopak Boleslav, která je v lize aktuálně třetí, do zápasu vyběhla v téměř nejsilnějším složení.

A bylo to znát. Už v páté minutě duelu se po levé straně dostal za obranu Čermák a z boku trefil tyčku branky Petra Bolka. Konstrukce branky zvonila také v 37. minutě, kdy zase nechala nesehraná obrana Viktorie střílet Adama Jánoše, tentokrát ale Viktoriány zachránilo břevno.

Další minelu obrany lídra Synot ligy předvedl krátce před půlí Matěj Končal, který ve vápně fauloval Jana Kalabišku, nařízenou penaltu ale zahodil zkušený Lukáš Magera. Po hříchu to byla jediná z devíti boleslavských střel, která v první půli zamířila mezi tři tyče. Plzeň se do šancí nedostala vůbec.

Rozhodlo střídání Chramosty

Středočeši v ofenzivním představení pokračovali i po přestávce, Plzeň se i přes střídání dál trápila. Čermák znovu pálil ve 47. minutě, o chvíli později zase po krásné akci zakončoval nikým nehlídaný Jakub Rada z hrany vápna mimo tři tyče.

Nakonec se ale mizivá návštěva v ochozech městského stadionu branky přeci jen dočkala. Střídající Jan Chramosta po pár sekundách pobytu na hřišti nacentroval pod sebe na Čermáka a ten se i přes krkolomné zpracování trefil pod břevno Bolkovy brány.

Plzeň se nedostala do tlaku ani v závěru zápasu, naopak skóre ještě mohl navýšit Stanislav Klobása, jenže sám tváří v tvář Bolkovi neuspěl.

"Jsme v poločase. Domácí vyhráli zaslouženě, ale my stále máme šanci do odvety. Museli jsme improvizovat v sestavě. Někteří hráči mají šrámy, proto dostali prostor ti, kteří toho zatím tolik neodehráli. Kluci to odpracovali, ale chyběla nám kvalita vepředu. Nebyli jsme tak nebezpeční," zhodnotil zápas plzeňský kouč Karel Krejčí.

Odveta se hraje příští středu od 17:30 ve Štruncových sadech. Druhý finalista MOL Cupu vzejde z dvojice Jablonec - Sparta.

Semifinále MOL Cupu, fotbalového poháru FAČR - první zápas:

Mladá Boleslav - Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 74. Čermák. Rozhodčí: Marek - Peřina, Vlasjuk. ŽK: Čmovš - Baránek. Diváci: 1477.

Mladá Boleslav: Diviš - Jánoš, Kúdela, Ščuk, Fleišman - Ščuk, Rada - Malpon (41. Takács), Čermák (81. Klobása), Kalabiška - Magera (73. Chramosta). Trenér: Jarolím.

Plzeň: Bolek - Řezník, Hejda, Baránek, Končal - Hrošovký, Boček (46. Kovařík) - Rajtoral (71. Petržela), Kolář, Krmenčík (57. Limberský) - Holenda. Trenér: Krejčí.