Luhový: Funkce pro "kamaráda" Chládka potvrzuje český úpadek

Sport Sport
10. 8. 2015 12:09
Milan Luhový se opět pustil do otevřené kritiky českého fotbalu.
Miroslav Pelta s Marcelem Chládkem
Miroslav Pelta s Marcelem Chládkem | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Minulý týden patřil k těm temnějším v historii českého fotbalu. Sice i po třetích předkolech mají tuzemské kluby čtyři zástupce v pohárech, ale už pouze v Evropské lize, která nenabízí pohádkové příjmy jako Liga mistrů.

Navíc se objevila zpráva, že šéf FAČR Miroslav Pelta angažuje bývalého ministra školství Marcela Chládka a učiní z něj generálního manažera státních reprezentací a fotbalových akademií.

To nemohl nechat bez komentáře tradiční kritik poměrů v českém fotbale, internacionál Milan Luhový, který se o posile vedení fotbalové asociace rozepsal na svém blogu mluhovy.com.

"Miroslav Pelta svým angažováním bývalého ministra školství do funkce generálního manažera fotbalových reprezentací nepřímo odpovídá na příčiny prohlubujícího se hráčského úpadku v českém fotbale. Chládkova údajná znalost fotbalu a přínosnost pro jeho rozvoj je odůvodňována jeho finanční podporou Mistrovství Evropy U-21 a předzápasovými večeřemi s národním týmem. Ani v jednom případě to neorganizoval, neřídil a neplatil z vlastní kapsy," uvedl.

"Kamarádi ve fotbale? Koukněte na Křetínského"

Někdejší hráč Slovanu Bratislava nebo pražské Dukly naráží také na to, že to není jediný případ, kdy se v českém fotbale upřednostňovaly známosti před potřebnou kvalifikací.

"Kamarádi ve fotbale? Podívejte se na Daniela Křetínského, jaké to má následky. Zaměstnáváním kamarádů, kteří jsou závislí na příjmech z fotbalových funkcí a kteří díky tomuto statusu „kamarád nejvyššího“ navyšují své příjmy na úkor fotbalu, má za následek upadající kvalitu. Samostatnost ligy vedená dalším kamarádem garantuje pouze pokles kvality fotbalu," nebere si servítky.

Zastavil se také u Sparty s Plzní, které na vlastním hřišti přišly ve středu o nadějné výsledky z venkovních zápasů kvalifikace Ligy mistrů. Letenští dokonce vedli v odvetě 2:0, a přesto nakonec prohráli.

"Sparta po venkovní remíze 2:2 podlehla klamu, že to je na základě nového systému, který si takzvaně sedá a začíná fungovat. Hráči CSKA předvedli ukázkově zranitelnost sparťanského herního systému a rychlým, kolmým náběhem mezi roztažené obránce nejdříve snížili na dva jedna, následně stejným způsobem srovnali stav utkání a frustrace ze ztraceného dvoubrankového vedení byla dokonána vítěznou brankou moskevského týmu," rýpl si Luhový.

"Koubek podlehl uspokojení"

Sparta si pak stěžovala na rozhodčího, který v druhém poločase vyloučil Marka Matějovského a nechal bez povšimnutí jiné zákroky hostů. "Následoval pláč a viníkem se stal sudí utkání, který neodpískal jasnou penaltu za faul na Lafatu. Tak jako po každém selhání i teď převládá názor, že nově nastolený směr je správný a má podporu majitele, který opět zafinancuje rozmary své a svých kamarádů," dodal.

Plzeň si ze hřiště Maccabi Tel Aviv přivezla ještě nadějnější výsledek 2:1. Jenže doma dlouho hrála na 0:0 a soupeř dvěma góly v závěru zápasu dokonal postup.

"Po prohraném zápase na Dukle nebyla znát nervozita a tlak, který je klíčový k dosažení vytyčených cílů. Vyhrát titul a první zápas kvalifikace o postup do LM neznamená, že už jste splnili cíl a můžete napětí v týmu zlehčovat. Vlastním uspokojením trenér Koubek promrhal jedinečnou šanci, která se mu už pravděpodobně nenaskytne," myslí si Luhový.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy