Léčba Alonsem zabrala, Leverkusen smetl Schalke. Dortmund remizoval s Bayernem

Aktualizováno 8. 10. 2022 21:05
Fotbalisté Leverkusenu s novým trenérem Xabim Alonsem porazili v devátém kole německé bundesligy Schalke 4:0. Gól a dvě asistence zaznamenal Moussa Diaby, Patrik Schick a Adam Hložek se střelecky neprosadili. Fotbalisté Dortmundu remizovali v devátém kole německé ligy s Bayernem 2:2. Bodový zisk jim zachránil v páté minutě nastavení hlavičkou Anthony Modeste.
Xabi Alonso
Xabi Alonso | Foto: Reuters

Tomáš Koubek nastoupil poprvé od června 2020 v soutěžním duelu v brance Augsburgu, jeho tým remizoval s Wolfsburgem 1:1. Bochum si připsala první výhru v bundesligové sezoně, doma porazila Frankfurt 3:0.

Borussia prohrála posledních osm vzájemných střetnutí s Bayernem a i dnes to vypadalo, že na rivala stačit nebude. Hosté totiž po brankách Goretzky a Saného vedli až do 74. minuty o dvě branky.

Pak ale snížil Moukoko a šance na vyrovnání domácím zvýšilo vyloučení útočníka Bayernu Komana v 90. minutě. Dortmund početní výhodu využil ve čtvrté minutě nastavení, ve které se prosadil Modeste.

Leverkusen po úterní prohře v Lize mistrů s FC Porto odvolal trenéra Seoaneho, jehož nahradil Alonso. Bývalý španělský záložník začal svou trenérskou kariéru v Německu skvěle, Leverkusen dokázal zvítězit v bundeslize poprvé od konce srpna.

Velkou zásluhu na to měl francouzský útočník Diaby, který domácí poslal ve 39. minutě do vedení přesnou trefou zpoza vápna. O tři minuty později pak připravil gólovou šanci Frimpongovi a nizozemský obránce se nemýlil.

Stejná spolupráce vedla ke gólu i v úvodu druhého dějství a Frimpong zvýšil náskok Leverkusenu na 3:0. V průběhu druhé půle se dostali na hřiště i další dva čeští reprezentanti, Alex Král hrál od 64. minuty a Hložek vystřídal v 72. minutě Schicka. V poslední minutě základní hrací doby se prosadil ještě střídající Paulinho a uzavřel skóre zápasu.

Kvůli zranění jedničky Augsburgu Gikiewicze se po více než dvou letech postavil mezi tři tyče Tomáš Koubek a již po 27 minutách byl překonán. Střílený centr Bakua dopravil do odkryté branky Gerhardt. Augsburg odpověděl v druhé půli, kdy se v závaru ve vápně hostů nejrychleji zorientoval Gumny a z blízkosti se trefil razantně pod břevno.

Bochum se po sedmi prohrách a jedné remíze dočkala první ligové výhry v sezoně. V 71. minutě otevřel skóre zápasu s Frankfurtem hlavičkou Hofmann a v úplném závěru se domácím podařilo ještě dvakrát skórovat.

V zápase Mohuče s Lipskem padaly góly pouze v závěrech poločasů. Ve 45. minutě poslal domácí do vedení Ingvartsen, ve druhé půli pak zachránil bod hostům Nkunku. Mohuč stále čeká na domácí výhru.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

Augsburg - Wolfsburg 1:1 (55. Gumny - 27. Gerhardt), Bochum - Eintracht Frankfurt 3:0 (71. Hofmann, 88. vlastní Ndicka, 90.+1 Forster), Leverkusen - Schalke 4:0 (41. a 52. Frimpong, 38. Diaby, 90. Paulinho), Mohuč - Lipsko 1:1 (45. Ingvartsen - 80. Nkunku), Dortmund - Bayern Mnichov 2:2 (74. Moukoko, 90.+5 Modeste - 33. Goretzka, 53. Sané).

1. Union Berlín 8 5 2 1 15:6 17
2. Freiburg 8 5 2 1 12:6 17
3. Bayern Mnichov 9 4 4 1 24:8 16
4. Dortmund 9 5 1 3 13:12 16
5. Brémy 9 4 3 2 20:14 15
6. Hoffenheim 9 4 2 3 14:10 14
7. Eintracht Frankfurt 9 4 2 3 16:16 14
8. Kolín nad Rýnem 8 3 4 1 14:10 13