Juve vyhrál superzápas s AS Řím a je první, Neapol otáčela

5. 10. 2014 20:26
Bonucci a Pogba slaví gól do sítě AS Řím
Bonucci a Pogba slaví gól do sítě AS Řím | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve šlágru šestého kola italské ligy AS Řím 3:2 a zůstali bodově stoprocentní. Tři branky padly z penalt.

Neapol, soupeř Sparty v základní skupině Evropské ligy, otočila zápas s FC Turín a zvítězila 2:1.

Fiorentina porazila Inter Milán 3:0, Sampdoria Janov vyhrála nad Bergamem 1:0 a poskočila v tabulce na třetí příčku před Udine. To remizovalo 1:1 s Cesenou, která vyrovnala v druhé minutě nastavení z penalty.

Góly, penalty i červené karty

Hned v prvním poločase utkání dvou dosud stoprocentních soupeřů Juventusu a AS Řím padly čtyři branky, z toho tři z penalt. První úspěšně proměnil v 27. minutě turínský Carlos Tévez poté, co Maicon zasáhl ve vápně míč rukou. O pět minut později ale z dalšího pokutového kopu vyrovnal Francesco Totti, který se v tomto týdnu trefil i v utkání Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City (1:1).

Ve 44. minutě posunul Gervinho míč povedenou přihrávkou Juanovi Iturbemu a jedenadvacetiletý Argentinec oslavil svoji první ligovou trefu za AS Řím, kam v létě přestoupil z Hellasu Verona. Přesto šly týmy do šaten za nerozhodného stavu. Pjanič v nastavení první půle fauloval Pogbu a Tévez z penaltového puntíku znovu překonal gólmana Skorupského. Argentinec je tak se šesti trefami nejlepším střelcem Serie A.

Druhé dějství už takovou přestřelku nepřineslo, rozhodující branku ale fanoušci na stadionu v Turíně viděli. Leonardo Bonucci se trefil z voleje zpoza šestnáctky a oslavil první gól v sezoně. V závěru vyhroceného utkání obdrželi turínský Morata i římský Manolas červenou kartu.

Neapol protu FC Turín otáčela

Útočník Quagliarella z FC Turín otevřel skóre duelu v Neapoli ve 14. minutě, když si v pokutovém území zpracoval Maksimovičův vzdušný centr. Tentýž hráč rozhodl také čtvrteční utkání Evropské ligy s Kodaní (1:0), ve čtvrté minutě nastavení proměnil penaltu.

Neapol se pak dostala do několika gólových příležitostí, turínským hrdinou v prvním poločase byl ale brankář Gillet. Překonal jej až v 55. minutě Insigne, který hlavou proměnil Zúňigův centr. Insigne si pak připsal i asistenci, když nacentroval na rozhodující branku Callejónovi, který se trefil ve třetím kole po sobě.

Trenér Neapole Rafael Benítez nasadil sestavu: Cabral - Zúňiga, Koulibaly, Albiol, Maggio - Gargano (67. López), Inler - Insigne, Michu (70. Mertens), Callejón - Higuaín (86. Mesto).

Inter si vybírá slabší období

Milánský Inter zažívá v lize horší období, po prvních čtyřech kolech bez prohry dnes nezískal podruhé za sebou ani bod. Fiorentina se prosadila dvakrát v prvních dvaceti minutách, trefili se Babacar a kolumbijský reprezentant Cuadrado. Na konečných 3:0 upravil v 76. minutě srbský obránce Tomovič, jenž si připsal první trefu za Fiorentinu, ve které působí od léta 2012.

Duel Sampdoria - Bergamo rozhodl gólem v 35. minutě domácí útočník Gabbiadini, který se po své třetí trefě v sezoně stal nejlepším týmovým střelcem. Dvaadvacetiletý Ital dal jedinou branku utkání také v minulém kole v derby s janovským FC.

Udine jen remizovalo

Duel Sampdoria - Bergamo rozhodl gólem v 35. minutě domácí útočník Manolo Gabbiadini, který se po své třetí trefě v sezoně stal nejlepším týmovým střelcem. Dvaadvacetiletý Ital dal jedinou branku utkání také v minulém kole v derby s janovským FC.

První poločas zápasu mezi Udine a Cesenou zvládl lépe hostující nováček, který nepustil soupeře k jediné střele na branku. Ve druhém dějství se do vedení ale dostal domácí favorit zásluhou Bruna Fernandese. Udine ale o tříbodový zisk v nastavení přišlo, když rozhodčí po zákroku na Rodrigueze odpískal penaltu pro Cesenu, kterou proměnil Emmanuel Cascione.

Udine - Cesena 1:1
Branky: 62. Fernandes - 90.+2 Cascione z pen.

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.