Juve vyhrál superzápas s AS Řím a je první, Neapol otáčela

5. 10. 2014 20:26
Bonucci a Pogba slaví gól do sítě AS Řím
Bonucci a Pogba slaví gól do sítě AS Řím | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve šlágru šestého kola italské ligy AS Řím 3:2 a zůstali bodově stoprocentní. Tři branky padly z penalt.

Neapol, soupeř Sparty v základní skupině Evropské ligy, otočila zápas s FC Turín a zvítězila 2:1.

Fiorentina porazila Inter Milán 3:0, Sampdoria Janov vyhrála nad Bergamem 1:0 a poskočila v tabulce na třetí příčku před Udine. To remizovalo 1:1 s Cesenou, která vyrovnala v druhé minutě nastavení z penalty.

Góly, penalty i červené karty

Hned v prvním poločase utkání dvou dosud stoprocentních soupeřů Juventusu a AS Řím padly čtyři branky, z toho tři z penalt. První úspěšně proměnil v 27. minutě turínský Carlos Tévez poté, co Maicon zasáhl ve vápně míč rukou. O pět minut později ale z dalšího pokutového kopu vyrovnal Francesco Totti, který se v tomto týdnu trefil i v utkání Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City (1:1).

Ve 44. minutě posunul Gervinho míč povedenou přihrávkou Juanovi Iturbemu a jedenadvacetiletý Argentinec oslavil svoji první ligovou trefu za AS Řím, kam v létě přestoupil z Hellasu Verona. Přesto šly týmy do šaten za nerozhodného stavu. Pjanič v nastavení první půle fauloval Pogbu a Tévez z penaltového puntíku znovu překonal gólmana Skorupského. Argentinec je tak se šesti trefami nejlepším střelcem Serie A.

Druhé dějství už takovou přestřelku nepřineslo, rozhodující branku ale fanoušci na stadionu v Turíně viděli. Leonardo Bonucci se trefil z voleje zpoza šestnáctky a oslavil první gól v sezoně. V závěru vyhroceného utkání obdrželi turínský Morata i římský Manolas červenou kartu.

Neapol protu FC Turín otáčela

Útočník Quagliarella z FC Turín otevřel skóre duelu v Neapoli ve 14. minutě, když si v pokutovém území zpracoval Maksimovičův vzdušný centr. Tentýž hráč rozhodl také čtvrteční utkání Evropské ligy s Kodaní (1:0), ve čtvrté minutě nastavení proměnil penaltu.

Neapol se pak dostala do několika gólových příležitostí, turínským hrdinou v prvním poločase byl ale brankář Gillet. Překonal jej až v 55. minutě Insigne, který hlavou proměnil Zúňigův centr. Insigne si pak připsal i asistenci, když nacentroval na rozhodující branku Callejónovi, který se trefil ve třetím kole po sobě.

Trenér Neapole Rafael Benítez nasadil sestavu: Cabral - Zúňiga, Koulibaly, Albiol, Maggio - Gargano (67. López), Inler - Insigne, Michu (70. Mertens), Callejón - Higuaín (86. Mesto).

Inter si vybírá slabší období

Milánský Inter zažívá v lize horší období, po prvních čtyřech kolech bez prohry dnes nezískal podruhé za sebou ani bod. Fiorentina se prosadila dvakrát v prvních dvaceti minutách, trefili se Babacar a kolumbijský reprezentant Cuadrado. Na konečných 3:0 upravil v 76. minutě srbský obránce Tomovič, jenž si připsal první trefu za Fiorentinu, ve které působí od léta 2012.

Duel Sampdoria - Bergamo rozhodl gólem v 35. minutě domácí útočník Gabbiadini, který se po své třetí trefě v sezoně stal nejlepším týmovým střelcem. Dvaadvacetiletý Ital dal jedinou branku utkání také v minulém kole v derby s janovským FC.

Udine jen remizovalo

Duel Sampdoria - Bergamo rozhodl gólem v 35. minutě domácí útočník Manolo Gabbiadini, který se po své třetí trefě v sezoně stal nejlepším týmovým střelcem. Dvaadvacetiletý Ital dal jedinou branku utkání také v minulém kole v derby s janovským FC.

První poločas zápasu mezi Udine a Cesenou zvládl lépe hostující nováček, který nepustil soupeře k jediné střele na branku. Ve druhém dějství se do vedení ale dostal domácí favorit zásluhou Bruna Fernandese. Udine ale o tříbodový zisk v nastavení přišlo, když rozhodčí po zákroku na Rodrigueze odpískal penaltu pro Cesenu, kterou proměnil Emmanuel Cascione.