Juventus vyhrál díky dvěma gólům Llorenteho a vede o 8 bodů

Aktualizováno 7. 4. 2014 23:15
Fotbalisté Juventusu Turín vyhráli v pondělní dohrávce 32. kola Serie A na svém hřišti nad Livornem 2:0, a na druhý AS Řím má nyní opět osmibodový náskok.
Juventus opět vede italskou ligu s osmibodovým náskokem před AS Řím. Dvěma góly se o to v zápase s Livornem postaral Fernbando Llorente. | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín vyhráli v pondělní dohrávce 32. kola Serie A na svém hřišti nad Livornem 2:0, a na druhý AS Řím má nyní v tabulce opět osmibodový náskok.

O oba góly staré dámy se v rozmezí tří minut postaral španělský útočník Fernando Llorente.

Turínský celek vyhrál i šestnáctý domácí zápas v sezoně, čímž opět vylepšil rekord Serie A. Do nynějšího vítězného tažení Juventusu bylo maximem 14 domácích výher v řadě FC Turín v jeho posledním mistrovském ročníku 1975/1976.

Jedenáctý tým soutěže AC Milán zvítězil na hřišti FC Janov 2:1 a poprvé v sezoně dokázal vyhrát tři zápasy po sobě. O góly vítězů se postarali Taarabt a Honda. Domácí snížili po rohovém kopu, po němž se Mottova střela odrazila od tyče do gólmana Abbiatiho a od něho do branky.

Livorno zůstává na sestupové pozici

Před týdnem Juventus podlehl 0:2 v Neapoli, přišel o sérii sedmi vítězství a umožnil AS Řím stáhnout manko na osm bodů. Další komplikaci v cestě za svým třináctým titulem dnes nedopustil.

O výhře nad Livornem rozhodl Llorente svými trefami v 32. a 35. minutě. Španělský útočník si vylepšil bilanci v tomto ligovém ročníku na 13 branek. Lépe je na tom v týmu Juventusu jen Carlos Tévez, který s 18 góly vede tabulku střelců celé ligy.

Livornu se nepovedlo vyhrát počtvrté za sebou a zůstává na sestupové 18. příčce.

Výsledky 32. kola:

Juventus Turín - Livorno 2:0 (32. a 35. Llorente), FC Janov - AC Milán 1:2 (73. vlastní Abbiati - 20. Taarabt, 56. Honda).

1. Juventus Turín 32 27 3 2 69:22 84
2. AS Řím 32 23 7 2 65:18 76
3. Neapol 32 19 7 6 59:33 64
4. Fiorentina 32 16 7 9 51:34 55
5. Inter Milán 32 12 14 6 51:35 50
6. Parma 32 13 11 8 52:41 50
7. Lazio Řím 32 13 9 10 42:40 48
8. Bergamo 32 14 4 14 37:41 46