Inter remizoval ve šlágru italské ligy 1:1 s Juventusem

14. 9. 2013 23:30
O dělbě bodů mezi Interem Milán a Juventusem rozhodl vyrovnávacím gólem Arturo Vidal. | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Juventusu remizovali ve šlágru třetího kola italské ligy s Interem Milán 1:1. Oba týmy shodně přišly poprvé v sezoně o body a do čela tabulky se tak dostala zatím bezchybná Neapol.

Ta dnes porazila Bergamo 2:0 a s plným bodovým ziskem vede o dva body před Interem. Turínský obhájce titulu je kvůli horšímu skóre třetí.

Svěřenci trenéra Antonia Conteho, jenž si odbyl stý zápas na lavičce Juventusu, v utkání před více než 83 tisíci diváků hodně zaměstnávali brankáře Handanoviče. Ten ale zneškodnil například nadějný pokus Paula Pogby.

Aktivní byl i Inter, ale Juto Nagatomo ani Saphir Taider neuspěli. Branky přišly až v poslední dvacetiminutovce.

Milánský tým nejprve poslal do vedení Mauro Icardi po nahrávce Álvareze, jenže za dvě minuty vyrovnal záložník Arturo Vidal.

AC zachránilo remízu v 97. minutě

Neapol pod vedením Rafaela Beníteze dovedly k třetímu vítězství letní posily z Realu Madrid.

V 71. minutě se trefil Gonzalo Higuaín, jenž těžil ze spolupráci se slovenským reprezentantem Markem Hamšíkem, který se do gólové akce dostal pět minutě po svém příchodu na hřiště. Výhru domácích pak potvrdil José Callejón.

Hráči AC Milán vybojovali remízu 2:2 na hřišti FC Turín na poslední chvíli.

Tři minuty před koncem řádné hrací doby snížil Sulley Muntari a druhou prohru v sezoně hosté odvrátili až díky penaltě Maria Balotelliho ze sedmé minuty nastaveného času.

Výsledky 3. kola:

Inter Milán - Juventus Turín 1:1 (73. Icardi - 75. Vidal), FC Turín - AC Milán 2:2 (47. D'Ambrosio, 71. Cerci - 87. Muntari, 90.+7 Balotelli z pen.), Neapol - Bergamo 2:0 (70. Higuaín, 81. Callejón).

1. Neapol 3 3 0 0 9:2 9
2. Inter Milán 3 2 1 0 6:1 7
3. Juventus Turín 3 2 1 0 6:2 7
4. AS Řím 2 2 0 0 5:0 6
5. Fiorentina 2 2 0 0 7:3 6
6. AC Milán 3 1 1 1 6:5 4
7. FC Turín 3 1 1 1 4:4 4
8. Livorno 2 1 0 1 4:3 3