Inter počtvrté v řadě vyhrál a znovu dohnal třetí Lazio

21. 10. 2012 17:11
Fotbalisté Interu Milán zdolali v 8. kole Serie A Catanii 2:0. V tabulce si tak nenechali uniknout třetí Lazio, za kterým zůstávají jen vinou horšího skóre. Na vedoucí Juventus ztrácejí čtyři body.
Radost fotbalistů Interu po gólu do sítě Catanie
Radost fotbalistů Interu po gólu do sítě Catanie | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Interu Milán zdolali v 8. kole italské ligy Catanii 2:0. V tabulce si tak nenechali uniknout třetí Lazio, za kterým zůstávají jen vinou horšího skóre.

Na vedoucí Juventus ztrácejí čtyři body. Svěřenci trenéra Zdeňka Zemana z AS Řím zvítězili na hřišti FC Janov 4:2, i když už po čtvrthodině prohrávali 0:2.

Inter se po úvodních porážkách dere vzhůru

Inter v úvodu sezony na San Siru dvakrát prohrál, po předchozí výhře 2:1 nad Fiorentinou ale dnes potěšil fanoušky na domácím stadionu třemi body podruhé v řadě.

Do vedení dostal milánský tým hlavičkou nejlepší střelec klubu Cassano, který se v této sezoně Serie A trefil popáté. Podruhé míč v síti Catanie skončil až pět minut před koncem, kdy Milito našel přesně mířícího Palacia.

Zeman konečně nasadil Rossiho a Osvalda

Trenér Zeman z AS Řím nasadil do duelu na hřišti FC Janov záložníka De Rossiho a útočníka Osvalda, které nechal na lavičce před reprezentační přestávkou. Návrat hráčů, které kritizoval pro nedostatek snahy, se mu vyplatil: Osvaldo dvěma góly přispěl k výhře 4:2 a posunu na páté místo tabulky.

Pro AS se však duel zprvu nevyvíjel dobře, už v sedmé minutě poslal Janov do vedení bývalý sparťan Kucka a po čtvrthodině hry zvýšil Jankovič. Ještě do poločasu ale po nahrávkách Pirise srovnali Totti a Osvaldo, který navíc přidal rozhodující gól v 56. minutě. Sedm minut před koncem uzavřel skóre Lamela.

Parma ukončila sérii bez výhry

Po pěti utkáních bez výhry se dočkala tří bodů Parma, když porazila Sampdorii Janov 2:1 dvěma brankami Amauriho. Naopak hosté po slibném vstupu do nejvyšší soutěže svou sérii bez vítězství protáhli právě na pět duelů, z nichž poslední tři prohráli.

Na hřiště se dnes nedostal záložník Chieva Kamil Vacek, jenž pouze z lavičky sledoval, jak jeho spoluhráči nechali jen minutu po vedoucí brance Théréaua vyrovnat stopera Rodrígueze. Po slepených gólech z konce úvodní dvacetiminutovky už další nepadl a zápas skončil 1:1.