Hušbauer: Škoda, že podzim končí. Jsem zpátky ve formě

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 12. 2014 17:00
Josef Hušbauer dokazuje, že se vrátil zpět do své bývalé formy, co se před dvěma týdny vrátil do plného tréninku po zranění kotníku. Až ho mrzí, že příští týden ve čtvrtek končí podzimní část sezony.
Josef Hušbauer po zápase s Příbramí přiznal, že když už dá gól, stojí to za to.
Josef Hušbauer po zápase s Příbramí přiznal, že když už dá gól, stojí to za to. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V posledních čtyřech dnech vstřelil nejprve parádní gól v lize proti Jihlavě a neméně povedený zásah ve čtvrtečním odvetném zápase osmifinále Poháru FAČR mezi pražskou Spartou a Příbramí (3:1).

Josef Hušbauer tím dokazuje, že se vrátil zpět do své bývalé formy, co se před dvěma týdny vrátil do plného tréninku po zranění kotníku. Až ho mrzí, že příští týden ve čtvrtek končí zápasem v Evropské lize v Bernu Spartě podzimní část sezony.

"Až je mi líto, že sezona končí. Zase to vypadá, že jak vystřelím, tak mi to tam spadne. Kluci se mi už smějí, že nemůžu dát normální, obyčejný gól," smál se po zápase čtyřiadvacetiletý útočník, který jedním gólem pomohl Spartě k postupu do čtvrtfinále.

Pepo, jak jste spokojen s generálkou na zápas s Young Boys. Splnil duel na umělé trávě, kde se bude hrát i za týden v Bernu, svůj účel?
Byl to pro nás soutěžní zápas se vším všudy, žádná příprava, jak by se mohlo zdát. Míč na umělce je rychlejší než na normální trávě. Jak ho nedáte do nohy, tak je těžký ho chytit.

Jak dlouho jste si museli na rozdíl mezi oběma povrchy zvykat?
Chvíli nám trvalo, než jsem si zvykli. Myslím si, že naše kombinace pak byla solidní, poradili jsme si dobře.

Jak byste popsal svůj gól? Po něm z vás spadla opatrnost a mohli jste i vyhrát větším rozdílem, že?
Hlavně jsem rád, že jsem pomohl týmu. Myslím si, že gól na dva jedna byl důležitý. I když jsme zápas měli pod kontrolou, tak jsme si zbytečně zadělali na problémy a nechali si vyrovnat.

Nebáli jste se toho, když Příbram ve druhé půli srovnala, že se proti ní budete trápit?
Neřekl bych, že jsme se po vyrovnání báli, ale nikdy nevíte, co se může stát. Příbram šance neměla, ale dala gól z přímáku. Kdykoli můžete udělat chybu, dostanete gól z brejku. Prohrávat jedna dva, bylo by to pro nás složité.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy