Hušbauer: Škoda, že podzim končí. Jsem zpátky ve formě

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 12. 2014 17:00
Josef Hušbauer dokazuje, že se vrátil zpět do své bývalé formy, co se před dvěma týdny vrátil do plného tréninku po zranění kotníku. Až ho mrzí, že příští týden ve čtvrtek končí podzimní část sezony.
Josef Hušbauer po zápase s Příbramí přiznal, že když už dá gól, stojí to za to.
Josef Hušbauer po zápase s Příbramí přiznal, že když už dá gól, stojí to za to. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V posledních čtyřech dnech vstřelil nejprve parádní gól v lize proti Jihlavě a neméně povedený zásah ve čtvrtečním odvetném zápase osmifinále Poháru FAČR mezi pražskou Spartou a Příbramí (3:1).

Josef Hušbauer tím dokazuje, že se vrátil zpět do své bývalé formy, co se před dvěma týdny vrátil do plného tréninku po zranění kotníku. Až ho mrzí, že příští týden ve čtvrtek končí zápasem v Evropské lize v Bernu Spartě podzimní část sezony.

"Až je mi líto, že sezona končí. Zase to vypadá, že jak vystřelím, tak mi to tam spadne. Kluci se mi už smějí, že nemůžu dát normální, obyčejný gól," smál se po zápase čtyřiadvacetiletý útočník, který jedním gólem pomohl Spartě k postupu do čtvrtfinále.

Pepo, jak jste spokojen s generálkou na zápas s Young Boys. Splnil duel na umělé trávě, kde se bude hrát i za týden v Bernu, svůj účel?
Byl to pro nás soutěžní zápas se vším všudy, žádná příprava, jak by se mohlo zdát. Míč na umělce je rychlejší než na normální trávě. Jak ho nedáte do nohy, tak je těžký ho chytit.

Jak dlouho jste si museli na rozdíl mezi oběma povrchy zvykat?
Chvíli nám trvalo, než jsem si zvykli. Myslím si, že naše kombinace pak byla solidní, poradili jsme si dobře.

Jak byste popsal svůj gól? Po něm z vás spadla opatrnost a mohli jste i vyhrát větším rozdílem, že?
Hlavně jsem rád, že jsem pomohl týmu. Myslím si, že gól na dva jedna byl důležitý. I když jsme zápas měli pod kontrolou, tak jsme si zbytečně zadělali na problémy a nechali si vyrovnat.

Nebáli jste se toho, když Příbram ve druhé půli srovnala, že se proti ní budete trápit?
Neřekl bych, že jsme se po vyrovnání báli, ale nikdy nevíte, co se může stát. Příbram šance neměla, ale dala gól z přímáku. Kdykoli můžete udělat chybu, dostanete gól z brejku. Prohrávat jedna dva, bylo by to pro nás složité.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy