Hrdina Hušbauer: Léo je z formy, zkusili jsme to jinak

Sport Sport
6. 5. 2012 22:35
Kouč Bohemians Weber: Není to v naší moci
Léonard Kweuke. Podle spoluhráče Hušbauer nemá formu.
Léonard Kweuke. Podle spoluhráče Hušbauer nemá formu. | Foto:

Praha - 21:1. Takový byl poměr střeleckých pokusů v utkání mezi Spartou a Bohemians. Domácí favorit se však dlouho i přes drtivou převahu nedokázal prosazovat v koncovce.

Trápení ukončil až po sedmdesáti minutách hry střední záložník letenského týmu Josef Hušbauer. Dvaadvacetiletý hráč potvrdil, že patří v jarní části sezony k největším oporám Sparty, která se díky výhře přiblížila vedoucímu Liberci na rozdíl pouhých dvou bodů.

"Nedali jsme rychlý gól, který jsme potřebovali a od dvacáté minuty jsme se začali trápit. Naštěstí přišel gól. Byla to krásná práce Mária Holka, udělal to dobře a pro mě už to byla snadná práce," komentoval svou trefu Hušbauer.

Bývalý fotbalista Příbrami a Baníku poté přišel se zajímavou analýzou sparťanské hry, která se často spoléhá na dlouhé míče mířící na Leonarda Kweukeho.

"Hrajeme to na Lea Kweukeho, který ale balón ztratí nebo to špatně sklepne. Teď nemá takovou formu, takže jsme museli začít hrát jinak a ono to vyšlo. Věříme, že ještě Liberec klopýtne a že se před něj dostaneme," poznamenal fotbalista.

Hašek chtěl, aby sparťané více stříleli

Spokojený nakonec mohl být i trenér Sparty Martin Hašek. Ten o přestávce své svěřence nabádal, aby více stříleli. Prosadit se proti Bohemce, která hrála na Letné v hlubokém bloku, totiž bylo velmi složité.

"V první půli jsme se málo tlačili do střel, po obrátce už to bylo lepší. Zachovali jsme v jedné šanci chladnou hlavu a to rozhodlo. Bylo to zasloužené," hodnotil hubenou výhru kouč.

Naopak fotbalisté Bohemians litovali, že se jim statečný výkon nepodařilo přetavit v překvapivý bodový zisk. "Sparta nás mačkala jako citrón, bohužel dala gól z té nejmenší šance. Chtěli jsme tu vyhrát, ale je fakt, že nás Sparta přehrála a zaslouženě vyhrála. Kvalitativně je úplně jinde," řekl brankář Radek Sňozík.

Rozčilený Weber: Nemáme nic ve své moci

Trenér klokanů Jozef Weber naznačil, že boj o záchranu neprobíhá férovým způsobem. "Kdybych chtěl být ironický, tak řeknu, že čtyři nebo pět kol už nemáme nic ve své moci. Je zvláštní, co se v této soutěži děje, ale to prostě neovlivníme," uvedl v pozápasovém televizním rozhovoru Weber.

Bohemians nyní ztrácejí na čtrnáctý Baník jeden bod. Ve středu hrají doma s Teplicemi a ligovou sezonu uzavřou v sobotu na Slavii. "Musíme dvakrát vyhrát, je jedno, kde hrajeme, jestli venku nebo doma. Ostrava jde štěstí naproti. Musíme vyhrávat a čekat, jestli zaváhá," konstatoval Sňozík. "Šanci zachránit se máme, což ukázaly některé světlé momenty na konci zápasu," dodal Weber. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy