FOTO Fenomén Messi sražen k zemi, Rossoneri slaví

Prohlédněte si galerii ze středečních úvodních osmifinálových utkání fotbalové Ligy mistrů, hlavně ovšem ze San Sira, kde domácí AC Milán dokonale zaskočil Barcelonu.
Na zápas svých nových spoluhráčů se přišel podívat také Mario Balotelli se svojí přítelkyní Fanny Robertou Negueshaovou.
Záložník Riccardo Montolivo (vlevo) patřil k těm hráčům, jejichž neúnavná osobka dokázala ve středu večer téměř vymazat Lionela Messiho z trávníku.
Egyptský mladík Stephan El Shaarawy zpytuje svědomí po neproměněné šanci.
Massimo Ambrosini (vpravo) a barcelonský Pedro očima hypnotizují míč.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
21. 2. 2013 0:27
Prohlédněte si galerii ze středečních úvodních osmifinálových utkání fotbalové Ligy mistrů, hlavně ovšem ze San Sira, kde domácí AC Milán dokonale zaskočil Barcelonu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy