Fanouškům Olomouce se nelíbí prodej hráčů, chystají protesty

ČTK ČTK
12. 9. 2013 19:28
Fanoušci fotbalistů Olomouce hodlají během sobotního ligového zápasu s Jihlavou dát najevo nespokojenost s odchody hráčů ze Sigmy.
Fanoušci Olomouce.
Fanoušci Olomouce. | Foto: Lukáš Drštička

Olomouc - Fanoušci fotbalistů Olomouce hodlají během sobotního ligového zápasu s Jihlavou dát najevo nespokojenost s odchody hráčů ze Sigmy.

V písemném prohlášení vyzvali ostatní diváky, aby v 35. minutě opustili stadion na protest proti prodeji reprezentantů Tomáše Hořavy a Martina Pospíšila do Plzně. Olomoučtí ultras se na svém webu dožadují toho, aby klub hledal jiný způsob obživy, než je rozprodej nejlepších hráčů.

"Finančně zabezpečený klub považujeme za důležitou věc. Nicméně prodej hráčů není jedinou možnou cestou, jak toho dosáhnout. Své výhrady k fungování klubu jsme na začátku sezony zveřejnili v otevřeném dopise, bohužel však stále přetrvávají," uvedli fanoušci v prohlášení.

Hlediště Androva stadionu plánují opustit deset minut před poločasem. O přestávce se hodlají na stadion vrátit. Kouč fotbalistů Sigmy Martin Kotůlek poznamenal, že fandové mají na svůj názor právo.

"Je to názor fanoušků, který já nemůžu ovlivnit. A ani to nechci řešit. Soustředím se na svou práci, věnuji se mužstvu," řekl při úterním setkání s novináři Kotůlek.

 

Právě se děje

Další zprávy