Fanouškům Olomouce se nelíbí prodej hráčů, chystají protesty

ČTK ČTK
12. 9. 2013 19:28
Fanoušci fotbalistů Olomouce hodlají během sobotního ligového zápasu s Jihlavou dát najevo nespokojenost s odchody hráčů ze Sigmy.
Fanoušci Olomouce.
Fanoušci Olomouce. | Foto: Lukáš Drštička

Olomouc - Fanoušci fotbalistů Olomouce hodlají během sobotního ligového zápasu s Jihlavou dát najevo nespokojenost s odchody hráčů ze Sigmy.

V písemném prohlášení vyzvali ostatní diváky, aby v 35. minutě opustili stadion na protest proti prodeji reprezentantů Tomáše Hořavy a Martina Pospíšila do Plzně. Olomoučtí ultras se na svém webu dožadují toho, aby klub hledal jiný způsob obživy, než je rozprodej nejlepších hráčů.

"Finančně zabezpečený klub považujeme za důležitou věc. Nicméně prodej hráčů není jedinou možnou cestou, jak toho dosáhnout. Své výhrady k fungování klubu jsme na začátku sezony zveřejnili v otevřeném dopise, bohužel však stále přetrvávají," uvedli fanoušci v prohlášení.

Hlediště Androva stadionu plánují opustit deset minut před poločasem. O přestávce se hodlají na stadion vrátit. Kouč fotbalistů Sigmy Martin Kotůlek poznamenal, že fandové mají na svůj názor právo.

"Je to názor fanoušků, který já nemůžu ovlivnit. A ani to nechci řešit. Soustředím se na svou práci, věnuji se mužstvu," řekl při úterním setkání s novináři Kotůlek.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy