Vrba: Něco jsme na Španělsko našli, věřím, že ho překvapíme

ČTK ČTK
12. 6. 2016 18:47
Lodivod české reprezentace Pavel Vrba věří, že jeho svěřenci v pondělním utkání na Euru Španělsko překvapí. Už má v hlavě jasno, jakou fotbalovou jedenáctku pošle na hřiště.
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Milan Kammermayer

Toulouse (Francie) - Trenér českých fotbalistů Pavel Vrba má den před pondělním vstupem do evropského šampionátu proti Španělsku už jasno o základní sestavě, i když ji podle očekávání neprozradil. Doufá, že národní tým dokáže obhájce titulu a velké favority utkání překvapit.

"Španělé jsou vynikající v technice, kontrole míče, všichni hráči dokážou být v ofenzivě skvělí. V technice a pohybu jsou geniální, z toho by se měl celý svět učit. Ale jsou i věci, v kterých si myslím, že bychom je mohli překvapit. Něco jsme našli, ale to vám samozřejmě neřeknu," řekl Vrba na tiskové konferenci v dějišti utkání v Toulouse.

Zatímco v minulých dnech ještě váhal nad jedním či dvěma posty, nyní už je rozhodnutý o tom, kdo nastoupí v zahajovací jedenáctce. "Mám jasno a neřeknu," podotkl s úsměvem dvaapadesátiletý kouč.

Vrbu, který dříve vedl i mládežnickou reprezentaci, čeká trenérská premiéra na dospělém Euru. "Samozřejmě šampionáty do 19 nebo 20 let se s tím nedají srovnávat. Ale Euro se dá srovnat s Ligou mistrů. Byl jsme s Plzní dvakrát ve skupině a to si myslím, že je podobná atmosféra. Myslím, že to pro mě zase nebude taková úplná novinka. Plné stadiony už jsme zažili," uvedl Vrba.

"Samozřejmě před vstupem do tak těžké skupiny je nervózní každý. Písknutím rozhodčího zítra ve tři hodiny to ale vše z nás spadne. Určitě je to správné napětí, které před tak důležitými zápasy bývá," doplnil trenér.

S týmem strávil hodiny při detailních videorozborech španělské hry. "Sledovali jsme všechny kvalifikační a přípravné zápasy Španělska, Chorvatska nebo Turecka. Čas nedokážu posoudit, ale zápasy, které byly rozhodující, jsme viděli několikrát. Sestřihy hráči dostávají a doufám, že si uvědomují, že je čeká favorit turnaje," řekl Vrba.

Jeho tým už v kvalifikaci ukázal, že umí překvapit, když vyhrál skupinu a dvakrát porazil Nizozemsko. "Samozřejmě respektujeme Španělsko, má skvělé hráče v top klubech. Na druhou stranu my jsme postoupili z těžké skupiny z prvního místa, takže není důvod, proč bychom neměli mít sebevědomí. Nemáme takové individuality jako Nizozemsko, Španělsko, Německo nebo Chorvatsko, ale zase máme silný tým, který drží pohromadě. Dokázal to v kvalifikaci, to podle mě rozhodlo o výhrách s Holandskem a myslím, že to může rozhodnout i tady na turnaji," dodal Vrba.

 

Právě se děje

Další zprávy