Boleslav si neumí představit, že by Jarolíma pustila. Odejde i Fitzel, nahradit ho může Šeterle

Luděk Mádl Luděk Mádl
28. 6. 2016 13:00
Josef Dufek, šéf fotbalového klubu z Mladé Boleslavi, si případný odchod trenéra Karla Jarolíma k reprezentaci neumí představit.
Karel Jarolím, trenér FK Mladá Boleslav. Přesune se k reprezentaci, nebo ne?
Karel Jarolím, trenér FK Mladá Boleslav. Přesune se k reprezentaci, nebo ne? | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Jména Karla Jarolíma a Ivana Haška jsou nyní v zákulisí těmi nejčastěji skloňovanými v souvislosti s chystanou změnou na pozici reprezentačního trenéra. Pavel Vrba v pondělí oznámil, že má v úmyslu odejít do ruské Machačkaly.

Zatímco Hašek je nyní bez kontraktu a tudíž volný, Karla Jarolíma váže smlouva k FK Mladá Boleslav. "Trenér má u nás nový tříletý kontrakt, a to je pro mě podstatné," zdůrazňuje Josef Dufek, šéf klubu.

"Za prvé: nikdo se mi v té věci neozval, ani trenér o ničem takovém nemluvil, takže předpokládám, že pan Pelta (předseda Fotbalové asociace ČR) o ničem takovém nehovořil ani s ním. Za druhé: Vůbec si nedokážu představit, že by teď, dva tři týdny před losem evropských pohárů, náš trenér někam odcházel," odmítá Dufek takovou variantu.

"Vnímám samozřejmě, že si Karel Jarolím vybudoval v průběhu své kariéry dobré renomé a proto je patrně v souvislosti s hledáním nového reprezentačního kouče médii zmiňován, ale já to opravdu nevidím jako reálnou věc," podotýká Dufek.

Se samotným Karlem Jarolímem se zatím bohužel spojit nepodařilo, telefon nezdvihá.

Vrba nechce do Machačkaly sám

Kromě toho, že má do Machačkaly namířeno dosavadní reprezentační kouč Pavel Vrba, mohl by tam s ním zamířit i Dušan Fitzel, manažer národního týmu.

"Ano, jméno Dušana Fitzela s těmi probíhajícími jednáními, které FAČR vede s Machačkalou, také souvisí," potvrdil Ondřej Lípa, ředitel komunikace FAČR. Dalším členem "výpravy" do Dagestánu by mohl být i asistent Karel Krejčí.

Proskočila už spekulace, že by si Fitzelovy dosavadní povinnosti mohl vzít nově za své Jaromír Šeterle. Ten už v současnosti pracuje jako manažer týmu do 21 let a mohl by údajně obě funkce spojit.

"Tak to slyším poprvé, nikdo se mnou o ničem takovém zatím nemluvil," reagoval Šeterle, který v minulosti pracoval jako funkcionář v několika klubech, například ve Slavii či v Mlad Boleslavi.

 

Právě se děje

Další zprávy