VIDEO: Není možné, aby Pelta stál za stamilionovými podvody sám, řekl v DVTV Vízek

Sport Sport
15. 5. 2017 21:29
Hosty pondělního DVTV Fora byli Ladislav Vízek a Luděk Mádl, kteří se vyjádřili nejen ke kauze fotbalových dotací, ale odpověděli i na další dotazy čtenářů.
Co pálí český fotbal? Je kauza Pelta jen vrcholem ledovce? | Video: DVTV

Praha - Bývalý československý fotbalový reprezentant Ladislav Vízek a fotbalový expert serveru Aktuálně.cz Luděk Mádl odpovídali v pondělí večer v pořadu DVTV Forum na dotazy čtenářů týkající se i kauzy fotbalových datací a obvinění Miroslava Pelty.

"Musím říci, že se každé ráno štípu a pořád nevěřím tomu, že Pelta takto dopadne. Myslím si, že je to jeho konec," reagoval na jednu z otázek Vízek. "Mohl by pokračovat v Jablonci, kde je majitelem klubu. Pokud jej tedy neprodá nebo něco podobného," dodal Mádl.

Oba hosté zároveň tuší, že kauza není zdaleka u konce a přijdou ještě další odhalení. "Je to nesmysl, aby za stamilionovými podvody stál jeden člověk. Pelta v tom není sám. Pokračování bude zajímavé," řekl Vízek.

Další část debaty byla zaměřena na blížící se volby předsedy Fotbalové asociace České republiky (FAČR). "Volí delegáti z celé republiky a fór je v tom, že z dvě stě dvou delegátů jich zhruba sto třicet ovládá Roman Berbr. Podchytil systém a vznikla struktura, která mu vytváří mocenskou pozici. Delegáti drží pohromadě a hlasují jako jedno těleso. Hovoří se o tom, že za ty hlasy dostávají právě dotace, vstupenky na mezistátní zápasy a podobně," poznamenal Mádl.

A kdo by se podle něj měl stát předsedou? "Nejlépe znám Petra Fouska a považuji ho za poměrně slušného člověka. Kdybych si musel vybrat z těchto tří, podpořil bych ho." Když měl Mádl říct, na koho by ukázal, kdyby směl volit jakkoli, odpověděl jednoznačně: "Pavel Nedvěd." Vízek by si nepřál ani jednoho z aktuálních kandidátů: "Celé bych to odtrhl a použil tuhle situaci k tomu, aby se to očistilo."

Neřešila se však jen dotační kauza. Hosté reagovali například i na otázku týkající se videa ve fotbale. "Je to otázka času. V některých zemích to už zkoušeli a ohlas na to byl kladný," reagoval Vízek. "To pravidlo musí nejdříve zavést FIFA. Myslím si, že první velkou akcí, kde bude video s velkou pravděpodobností využito, bude mistrovství světa v Rusku v roce 2018. Od sezony 2018/2019 by pak mohlo být u nás i ve spoustě jiných zemích," doplnil Mádl.

Další dotazy směřovaly na změnu herního formátu nejvyšší tuzemské fotbalové ligy, tipy na jejího vítěze, nadměrné platy hráčů, návrat Pavla Vrby na lavičku Plzně apod.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy