Dědek i sedmilhář na šest. Hráči Baníku uráželi trenéra

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
12. 8. 2010 14:30
Do trenéra Koubka se pustil i kapitán Tomáš Marek
Foto: Jan Langer

Praha - Fotbalisté ostravského Baníku dostali po překvapivém vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy od běloruského Mogilevu a po nedělním ligovém debaklu 0:4 na hřišti pražské Sparty další kopanec.

Server fotbalportal.cz v úterý zveřejnil přepis debaty tří jeho někdejších či současných hráčů na Facebooku.

Dnes již bývalý útočník Baníku Miloslav Strnad kritizoval kouče Miroslava Koubka a přidali se k němu další bývalý útočník Ostravanů Tomáš Mičola a překvapivě i kapitán současného Koubkova týmu Tomáš Marek. 

Čtěte také:
Sparta rozstřílela Baník 4:0
Sparta byla markantně lepší, smutní po debaklu Baník
Blažek ukázal Baníkovcům prostředníček. Napodobí Řepku?

Strnad, kterého si Koubek vyhlédl ve dřívějším společném působišti v Čáslavi, přišel do Baníku letos v zimě, jenže po letní přestávce se nevešel mezi vyvolené Koubkovy útočníky a odešel na hostování do Vlašimi.

Proto si na sociální síti pustil pusu na špacír. Do svého statusu napsal: "...Fotbalová lež...'Já tě nemusím zkoušet v generálce, vím, co od tebe můžu čekat za výkon.'"

Přečtěte si kompletní debatu 

Fotbalisté Baníku pomlouvají trenéra na facebooku
Fotbalisté Baníku pomlouvají trenéra na facebooku | Foto: Aktuálně.cz, facebook.com

Reagoval tak na Koubkova slova a stav, kdy nejdříve nehrál v ligové generálce a v základní sestavě se neobjevil ani v úvodních ligových kolech či Evropském poháru. Proto nedávno po dohodě s Koubkem 'svolil' k ročnímu hostování blízko svého bydliště.

"Mám záchvat smíchu, se směju, to je buzik," reagoval na jeho slova Mičola, který v létě odešel spolu s dalším baníkovcem Mariem Ličkou do Brestu, který je nováčkem v nejvyšší francouzské soutěži.

"Vždyť taky jsem se smál, když mi to říkal," odpověděl mu Strnad. "Dědek jeden," opáčil Mičola.

Marek: Nedomyslel jsem to: Přiblble jsme žertovali

Vzápětí se však do debaty připojil i Marek. "Sedmilhář na pět písmen..." V tom ho Strnad při zmínce Koubkova příjmení opravil: "Já znám jednoho na šest." "Jo, máš pravdu, já to nedopočítal," přiznal Marek.

Nakonec se do debaty připojil i další bývalý baníkovec a v současné době hráč nizozemského Heerenveenu Michal Papadopulos. "Hoši, tak to klobouk dolů..."

A když se v úterý dostala diskuze zmíněných hráčů na veřejnost, začali se fanoušci Baníku na klubovém webu ptát, jak je to možné. 

Především, proč si fotbalisté vyměňovali názory na 'veřejném místě' a jak může v kabině panovat týmová chemie, když se nový kapitán, kterého si v létě zvolil právě Koubek, otevřeně pouští do svého nadřízeného.

Přitom Marek, který zažil premiéru v nejvyšší soutěži v Kladně právě pod vedením Koubka, patří mezi kliďase a v médiích působí jako rozvážný člověk.

"Když jsem pak celou tu debatu s odstupem znovu viděl, došlo mi, jak vyznívá. Já to tak přitom vůbec nemyslel. Prostě jsme přiblble žertovali," řekl deníku Sport Marek.

Koubek: Nic se neděje. My nebyli jiní

Marka však celá záležitost a negativní postoj fanoušků velmi mrzí. "Když to prasklo, celou noc jsem nespal. Trenérovi jsem se omluvil, snad on i celá kabina chápou, jak to celé vzniklo, že to bylo jen takové špičkování," dodal Marek.

"Neřeším to, nic se neděje. Jestli si někdo myslí, že když jsme za našich hráčských časů mluvili o svých trenérech, že jsme o nich mluvili jako o pánech profesorech, o vážených trenérech, tak se plete," vzal věc s humorem Koubek. 

"Mluvili jsme o nich stejně, když jsme byli sami u piva nebo na kávě, jako dnešní hráči. A tenhle rozhovor na internetu, nebo kde to bylo, ten je pro mě tím samým. Řečí u kávy. Hoši jen nečekali, že se to dostane ven," pokračoval s úsměvem na rtech. 

"Nic se neděje. Pro mě je důležité, jak se Tomáš chová v kabině a na hřišti, a v tom je příkladný. Chodil po Bazalech celý nešťastný, omlouval se mi - stejně jako Mičola a Strnad. Ti mi volali," dodal trenér Baníku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Běžný účet platební bilance eurozóny je poprvé po deseti letech v deficitu

Běžný účet platební bilance eurozóny skončil v březnu deficitem zhruba dvě miliardy eur (téměř 50 miliard Kč), zatímco v únoru byl v přebytku, který činil asi 16 miliard eur. Ve své zprávě to dnes uvedla Evropská centrální banka (ECB). Ač je to nízký schodek, znamená to první deficit zhruba za deset let, uvedla agentura Reuters.

Platební bilanci v březnu ovlivnil deficit obchodní bilance a také odliv sekundárních příjmů, což jsou transfery mezi rezidenty a nerezidenty. Běžný účet platební bilance je souhrnem všech ekonomických transakcí eurozóny se zbytkem světa.

Za rok do konce března skončil běžný účet platební bilance v přebytku, který představoval 1,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP) eurozóny. Přebytek se tak snížil proti předchozím dvanácti měsícům, kdy představoval 2,6 procenta HDP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy