Sparta rozstřílela Baník 4:0. Ligu vede Olomouc

8. 8. 2010 21:21
Mladá Boleslav-Příbram 3:0, Olomouc-Ústí nad Labem 3:0
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Praha - Fotbalisté Sparty se v této sezoně poprvé výrazně prosadili, když ve šlágru 4. kola rozstříleli Baník Ostrava jednoznačně 4:0 a poskočili na páté místo.

Rozhodující náskok vytvořil už do poločasu sparťanský kanonýr Wilfried. Po přestávce náskok z penalty navýšil Kladrubský a debakl uzavřel na konci zápasu Pamič.

V 64. minutě navíc Baník přišel o vyloučeného Varadiho.

Olomoucká Sigma nadále pokračují v ofenzivních manévrech. Ústí nad Labem porazili 3:0 a s osmi body se vrátili na čelo tabulky.

Stejným výsledkem vyprovodila Mladá Boleslav ze svého stadionu Příbram.

Naopak Liberec přišel o svou první letošní výhru inkasovaným gólem pět minut před koncem.

Bohemka letos poprvé vyhrála. V Edenu zdolala Slovácko
Baníkovci dorazili do Prahy. A hned napadli policii

Letenští se museli před více než 14 tisíci diváky obejít bez potrestaného kapitána Tomáše Řepky, což se hodně často jevilo jako velká nepříjemnost. Tentokrát to však Řepkovi spoluhráči zvládli na jedničku. První velkou příležitostí zahrozil už ve 2. minutě Kucka, ale mířil těsně vedle. Přesto se letenští příznivci brzy dočkali. Sionkův centr poslal hlavou do Daňkovy brány Wilfried.

Poté mohl přidat další gól sám Sionko, ale jeho pumelice šla těsně vedle. Domácí však nemuseli smutnit. Ještě v první půli zvýšil na 2:0 znovu Wilfried, i když mu pomohla teč Nevese.

Po pauze to byli znovu Pražané, kdo zápasu vládnul. Hráči Baníku navíc přidali závažné disciplinární prohřešky. A tak mohl třetí trefu přidat z penalty Kladrubský, v 64. minutě pak putoval po druhé žluté předčasně pod sprchy Varadi. Sparťanský karneval zakončil čtvrtým gólem v úplném závěru parádní samostatnou akcí přes celé hřiště Pamič.

Také Boleslav a Olomouc nadělovaly

Olomouc sice měla od začátku navrch, ovšem pozorná obrana ligového nováčka jí toho příliš nedovolovala. Postupem času se však útočné trio domácích začalo prosazovat i do zakončení a ve 38. minutě slavilo první gól Petra.

Ve druhém poločase bylo na Sigmě vidět, že chce svůj náskok co nejdříve pojistit, ovšem i stoprocentní šance v podobě dorážky z metru byla Hubníkovi málo.

Až v 85. minutě přišlo definitivní rozhodnutí z kopačky Šultese, kterého ještě v samém závěru napodobil Vašíček.

Příbram si připsala první letošní porážku, když zcela propadla v prvním poločase na stadionu Mladé Boleslavi. Hned v úvodních minutách zatopily obraně hostů centry Mendyho a Sylvestreho, které jejich spoluhráči nedokázali trefit. Ve 12. minutě se však už domácí radovali. A byl to právě Mendy, kdo přesně umístil rohový kop Táborského.

Ani inkasovaný gól neprobudil Příbramské z letargie a Boleslav pálila další šance. A tak přišel čas pro další Táborského centr, který tentokrát proměnil v gól Fabián. Osm minut před přestávkou bylo rozhodnuto, třetí branku přidal Bulut.

Druhá půle rozhodnutého zápasu se dohrávala více méně jen z povinnosti, a tak Příbram svého středočeského rivala neporazila už podesáté za sebou.

V severočeském derby si nepomohl ani jeden

To v severočeském derby byli dlouho, i přes úvodní šanci Keliče, lepší hosté z Jablonce. V krátkém sledu za sebou se v šancích ocitli Vošahlík, Zábojník a dvakrát Haurdič, ovšem Bičík prokazoval své kvality.

Ve 40. minutě však šli do vedení domácí. Štajner našel centrem Papouška, jehož ránu vyrazil Špit jen na břevno, od nějž se kulatý nesmysl odrazil za brankovou čáru.

Jablonec se snažil přispět k vyrovnání i relativně brzkým střídáním, což se nakonec přece jen vyplatilo. O dělbě bodu rozhodl pět minut před koncem skluzem Piták.

4. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Baník Ostrava 4:0 (2:0)
Branky: 14. a 38. Wilfried, 49. Kladrubský z pen., 90+1. Pamič. Rozhodčí: Kocourek - Večeřa, Urban. ŽK: Sionko, Hejda - Varadi, Neuwirth, Marek. ČK: 64. Varadi. Diváci: 14.050.

Sparta: Blažek - Kladrubský, Hejda, Brabec, Pamič - Hoheneder - Sionko (59. Žofčák), Matějovský, Kucka, Kadlec (75. Zeman) - Wilfried (79. Lačný). Trenér: Chovanec.

Ostrava: Daněk - Řezník, Neuwirth, Neves, Šmejkal - Frejlach - Lukeš (58. Zeher), Marek, Greguš (46. Hušbauer), Pilík (80. Fantiš) - Varadi. Trenér: Koubek.

FC Slovan Liberec - FK Baumit Jablonec 1:1 (1:0)
Branky: 40. Papoušek - 85. Piták. Rozhodčí: Drábek - Zlámal, Kovařík. ŽK: Kerič - Jarolím. Diváci: 5376.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Fleišman - Papoušek (68. Zeman), Vácha, Štajner, Liška - Nezmar, Kerič (84. Gecov). Trenér: Petřík.
Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Pavlík, Jablonský (69. Michálek) - Vošahlík (62. Piták), Jarolím, Loučka, Haurdič (78. Drsek), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

SK Sigma Olomouc - FK Ústí nad Labem 3:0 (1:0)
38. Petr, 85. Šultes, 90. Vašíček. Rozhodčí: Královec - Kordula, Tacina. ŽK: Kindráček, Polák (oba Ústí). Diváci: 5159.

Olomouc: Blaha - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Navrátil (79. Vašíček) - Petr (64. Melinho), Hubník (84. Přikryl), Šultes. Trenér: Psotka.
Ústí: Novák - Polák, Džuban, Valenta, Zachariáš, Hyčka - Martykán, Doležal, Volek - Kraut (74. Veverka), Jindráček (80. Benčík). Trenér: Habanec.

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 3:0 (3:0)
12. Mendy, 30. Fabián, 37. Bulut. Rozhodčí: Adámek - Moudrý, Marek. ŽK: Johana (MB). Diváci: 4020.

Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Johana, Rolko, Fabián (86. Dimitrovski) - Mendy, Opiela, Sylvestre, Táborský - Bulut (67. Řezníček), Chramosta (75. Kulič). Trenér: Stanner.
Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa (80. M. Štochl), Videgla (46. Borek), Tarczal, Pleško - Wágner (46. Jurdík), Huňa. Trenér: Hřídel.