City proti výtečnému Dortmundu spasila Královcova penalta

FOTO Balotelli umlčel gólmana, Ronaldo opět s hattrickem
Balotelliho trefa znamenala bod pro Citizens.
První gól utkání však padl v 62. minutě a jeho autorem byl Marius Reus, který v posledních utkáních hraje ve výtečné formě. V posledním utkání Bundesligy například vstřelil dva góly.
To Real Madrid, ač jako host dal v Amsterdamu jasně najevo, kdo je pánem. Zářil totiž opět Cristiano Ronaldo (vlevo). Podobně jako nedávno ve španělské lize vstřeli i tentokrát hattrick.
Ve 42. minutě otevíral skóre utkání a dalšími góly stvrdil vítězství dvěma slepenými góly v 79. a 81. minutě. Mezi tím se ještě trefil jeho spoluhráč Karim Benzema a Real díky tomu zvítězil nad Ajaxem 4:1.
Aleš Vávra Aleš Vávra
3. 10. 2012 22:37
Zenit dokázal v zápase s AC smazat dvoubrankové manko, jenže v závěru si dal Hubočan vlastní gól.

Praha - Velké štěstí měli fotbalisté Manchesteru City, že v Lize mistrů vybojovali svůj první bod. V domácím utkání proti Borussii Dortmund totiž byli Citizens horším týmem, prohrávali, přečkali spoustu obrovských šancí soupeře, aby nakonec vyrovnali z pokutového kopu, který nařídil za ruku Subotiče český rozhodčí Pavel Královec.

Na Etihad Stadium se hrál úžasný fotbal, ke kterému velmi výrazně přispěli hosté z Německa. Kdyby to po poločase bylo 3:3, nikdo by se nemohl divit. Velké šance pálili především domácí Sergio Agüero a hostující Mario Götze. Jenže brankáři Weidenfeller a Hart excelovali.

Citizens zachránil skvělý Joe Hart a penalta

Ve druhé půli hráli překvapivě prim hráči Borussie. A do vedení je po hodině hry po skvělé akci zaslouženě poslal Marco Reus. Další obrovské šance měli znovu Reus, Gündogan a Lewandowski, jenže neproměnili. A přišel trest. Po závaru ve vápně nastřelil Agüero ruku nešikovně bránícího Subotiče a český sudí Královec nařídil penaltu.

Hosté mohutně protestovali, ale marně. Subotič neměl ruku u těla a střela Agüera mířila na bránu. K penaltě se postavil střídající enfant terrible světového fotbalu Mario Balotelli a i přesto, že ho německý brankář nesportovně rozptyloval, chladnokrevně proměnil. Citizens se tak po porážce na Realu Madrid dočkali prvního bodu.

Naopak královský klub z Madridu je stoprocentní. Bílý balet zvítězil na půdě Ajaxu Amsterdam jednoznačně 4:1. Zářil především Cristiano Ronaldo, který zaznamenal hattrick. Čtvrtý gól přidal Francouz Karim Benzema.

Milán vyhrál v Petrohradě, rozhodl vlastenec Hubočana

Dramatickým zápasem odstartoval středeční program fotbalové Ligy mistrů. Zenit Petrohrad na domácí půdě sice dokázal smazat dvoubrankový náskok soupeře, nakonec však podlehl v utkání skupiny C italskému AC Milán 2:3.

Rozhodující moment přišel čtvrt hodiny před koncem, kdy si dal slovenský obránce Tomáš Hubočan po centru hostujícího Montoliva vlastní gól.

Ambiciózní ruský tým zůstává bez jediného bodu, naopak milánští napravili úvodní domácí remízu s Anderlechtem.

Senzace z Malagy. Šest bodů, skóre 6:0

Rossoneri začali skvěle a po čtvrt hodině vedli 2:0. Během tří minut skórovali Emanuelson a El Shaarawy. Jenže v nastavení první půle snížil Brazilec Hulk a Širokov hned po obrátce vyrovnal. Štastnější však nakonec byli hosté.

Tabulku skupiny C vede překvapivě Málaga. Španělský tým se navíc pyšní úžasným skóre 6:0. Po domácí třígólové výhře nad Petrohradem se tentokrát vyznamenal na půdě Anderlechtu, kde zvítězil rovněž 3:0. Branky Málagy stříleli dvakrát Eliseu a z penalty Joaquín.

Arsenal má plný počet bodů

Plný počet bodů má také londýnský Arsenal. Svěřenci trenéra Arséna Wengera si doma poradili poměrem 3:1 s Olympiakosem a vedou tabulku skupiny B.

Gunner se dostali do vedení ve 42. minutě, prosadil se Gervinho. Jenže ještě před přestávkou šokoval celý Emirates Stadium vyrovnávacím gólem Mitroglou.

Ve druhé půli už Kanonýři dominovali a brankami Podolského a Ramseyho, který se trefil až v nastaveném čase, zápas rozhodli.

Montpellier vybojoval v deseti bod na Schalke

Ve druhém utkání skupiny se Schalke rozešlo smírně 2:2 s francouzským Montpellierem. Hosté překvapivě vedli po brance Ait-Fany. Ještě v první půli srovnal Draxler a po obrátce Huntelaar proměněnou desítkou strhl vedení na stranu týmu z Gelsenkirchenu. Kvůli penaltě byl navíc vyloužen hostující Bocaly.

Jenže hosté i v deseti předvedli heroický výkon a v samotném závěru jim bod vystřelil Camara.

Ve skupině A dominuje Porto. Portugalský celek vyhrál i podruhé, tentokrát si poradil s hvězdami nabitým Paris St. Germain. Jedinou branku zápasu dal až v 83. minutě Rodriguéz. Vyhrálo i Dynamo Kyjev, které doma přehrálo Dinamo Záhřeb 2:0.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Dynamo Kyjev - Dinamo Záhřeb 2:0 (2:0)
Branky: 3. Gusev, 33. vlastní Pivarič. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).

FC Porto - Paris St. Germain 1:0 (0:0)
Branka: 83. J. Rodríguez. Rozhodčí: Webb (Angl.).

1. FC Porto 2 2 0 0 3:0 6
2. Paris St. Germain 2 1 0 1 4:2 3
3. Dynamo Kyjev 2 1 0 1 3:4 3
4. Dinamo Záhřeb 2 0 0 2 0:4 0

Skupina B:

Schalke 04 - Montpellier 2:2 (1:1)
Branky: 26. Draxler, 53. Huntelaar z pen. - 13. Ait-Fana, 90. Camara. Rozhodčí: Karasev (Rus.). ČK: 52. Bocaly (Montpellier).

Arsenal - Olympiakos Pireus 3:1 (1:1)
Branky: 42. Gervinho, 56. Podolski, 90.+4 Ramsey - 45.+1 Mitroglu. Rozhodčí: Oddvar Moen (Nor.).

1. Arsenal 2 2 0 0 5:2 6
2. Schalke 04 2 1 1 0 4:3 4
3. Montpellier 2 0 1 1 3:4 1
4. Olympiakos Pireus 2 0 0 2 2:5 0

Skupina C:

Anderlecht Brusel - Málaga 0:3 (0:1)
Branky: 45.+1 a 64. Eliseu, 57. Joaquín z pen. Rozhodčí: Kassai (Maď.).

Petrohrad - AC Milán 2:3 (1:2)
Branky: 45.+2 Hulk, 49. Širokov - 13. Emanuelson, 16. El Shaarawy, 75. vlastní Hubočan. Rozhodčí: Brych (Něm.).

1. Málaga 2 2 0 0 6:0 6
2. AC Milán 2 1 1 0 3:2 4
3. Anderlecht 2 0 1 1 0:3 1
4. Petrohrad 2 0 0 2 2:6 0

Skupina D:

Manchester City - Dortmund 1:1 (0:0)
Branky: 90. Balotelli z pen. - 61. Reus. Rozhodčí: Královec (ČR).

Ajax Amsterodam - Real Madrid 1:4 (0:1)
Branky: 56. Moisander - 42., 79. a 81. Ronaldo, 48. Benzema. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).

1. Real Madrid 2 2 0 0 7:3 6
2. Dortmund 2 1 1 0 2:1 4
3. Manchester City 2 0 1 1 3:4 1
4. Ajax Amsterodam 2 0 0 2 1:5 0